V čase, keď Vianoce už skutočne klopú na dvere a hladina stresu, spôsobeného zháňaním darčekov, upratovaním a všetkým možným, nebezpečne stúpa, zišlo by sa na chvíľu zastaviť a vychutnať si krásu, ktorú predvianočné obdobie ponúka.

Možnosť zažiť niečo výnimočné sa vám naskytne v pondelok 16. decembra a to priamo na banskobystrickom Námestí SNP. Bude to pokus o nový rekord, ktorý nemá na Slovensku obdobu. Popoludní o 16.30 hod. tu začne rásť vianočný stromček vytvorený z ľudí. Možno si myslíte, že ľudia sa budú stavať jeden na druhého, ale nebude to tak.

„Na ploche námestia, na zemi, pripravíme 3D stromček s rozmermi 20 krát 13 metrov, ktorý ľudia vyplnia. Postavia sa tesne jeden vedľa druhého a presne o 17. hodine stromček rozsvietia mobilmi alebo inými svetielkami, ktoré si vezmú so sebou,“ povedalpovedal komisár slovenských rekordov Igor Svítok.

rekord_BB

Ako ďalej uviedol, Banská Bystrica je prvým a zatiaľ jediným mestom, kde sa tento pokus o rekord uskutoční a bude to prvý ustanovujúci rekord tohto druhu na Slovensku. A prečo práve v Banskej Bystrici?

„Banská Bystrica je približne stred, srdce Slovenska. Chceli sme rozsvietiť pomyselný maják Slovenska v jeho srdci a šíriť toto svetlo do všetkých jeho kútov“, hovorí Igor Svítok.

Takže, či už ste Banskobystričania, alebo sa práve v pondelok 16. decembra do Banskej Bystrice chystáte, príďte podvečer na námestie a staňte sa aj vy súčasťou rekordného a hlavne výnimočného vianočného stromčeka.

Ambasádorom tohto projektu je štvorica hercov Ľubo Kostelný, Zuzana Šebová, Michal Kubovčík a Zuzana Porubjaková, ktorí sú okrem iného známi aj ako veselá rodinka Štedrých či Zložilovcov. Pokus o slovenský rekord prídu osobne podporiť aj dvaja z nich, Zuzana Porubjaková a Michal Kubovčík. A už teraz sa tešia, ako sa spolu (nielen) s Banskobystričanmi zapoja do vytvorenia obrieho vianočného stromčeka, ktorý spojí rodiny a priateľov, známych aj neznámych…

Podujatie organizuje Spoločnosť Orange Slovensko, v spolupráci so Slovenskými rekordmi a Mestom Banská Bystrica.