Hovorí tréner treťoligovej Kremničky pred utorkovým štartom svojho tímu v 1. kole Slovenského pohára proti Molnárovej Moldave.

Futbalisti ŠK Kremnička bojovali aj v minulej sezóne o postup z tretej ligy, ktorá je dlhé roky stabilným domovom tímu z predmestia Banskej Bystrice. Až s výnimkou sezóny 2003/2004 strávenej v druhej najvyššej súťaži, vtedy v spoločnosti Slovana Bratislava alebo Nitry. Aj napriek tomu, že futbalisti Kremničky budú aj v tejto sezóne pôsobiť len v III. lige – stred, dostalo sa im vďaka minuloročnému umiestneniu pozície v prvom kole Slovenského pohára vo futbale.

Pre zverencov legendy banskobystrickej Dukly – Stanislava Baláža, je to jednoznačná šanca ukázať sa futbalovému Slovensku. Žreb prvého kola Kremničku vôbec nešetril, veď v ňom narazí na nováčika 1. ligy – FK Bodva Moldava nad Bodvou. Tím z východu je známy okrem skvelej infraštruktúry a pekného štadióna aj svojim trénerom, ktorým sa od začiatku tejto sezóny stal, pod Urpínom dobre známy, Ladislav Molnár. Pred utorkovým zápasom, ktorý sa odohrá na ihrisku v Kremničke od 17-tej hodiny, sme vyspovedali práve bývalého skvelého hráča Dukly, Slovana so skúsenosťami aj z Čiech, Rakúska, Švédska, či dokonca Kuvajtu a dnes trénera Kremničky – Stanislava Baláža.

Stanislav Baláž na sklonku kariéry v drese Dukly (foto: cas.sk)

Po dlhšom čase je tu pre Kremničku súboj s iným nádychom. Narazíte na čerstvého nováčika prvej ligy. Aké sú Vaše očakávania?

Želal by som si, aby prišla v prvom rade väčšia návšteva, čo sa nám v majstrovských zápasoch veľmi nedarí, aj keď už štyri roky hráme o špicu. Verím v pekný ofenzívny futbal z jednej aj z druhej strany a rovnako si želám, aby sa rozhodlo na ihrisku. Aj keď vieme, že favoritom je súper z prvej ligy, teda Moldava.

Moldavčania pod vedením Ladislava Molnára dostali poriadnu prvoligovú facku, z ktorej sa len pomaly dostávajú a stále sa nenachádzajú v optimálnej forme. Môže to Kremnička využiť?

Či to Kremnička môže využiť, to sa ukáže až v samotnom dueli alebo v priebehu toho zápasu. To že dostala Moldava facku, samozrejme sú nováčik a zrejme zaplatili za to nováčikovskú daň, ale ako som už povedal, určite sa bude rozhodovať na ihrisku a chceme byť dôstojným partnerom.

Ako je na tom mužstvo Kremničky s pripravenosťou, či už hernou alebo zdravotnou?

Čo sa týka nášho mužstva, ja si myslím že je to po týchto stránkach v poriadku. Zraneného máme stále Chomu a v podstate z polovice ešte Kubáta, hoci ten už pomaly nastupuje do zápasového rytmu, ale ešte mu to dlhšie potrvá.

Favoritom duelu je niekto iný, ale prípadný postup by bol pre Kremničku obrovskou prestížou. Trúfate si popasovať sa o šancu?

Som presvedčený, že chlapci na ihrisku urobia všetko. Určite motivácia bude na našej strane obrovská, pretože my môžeme len prekvapiť. Ako som už povedal, favoritom je Moldava, všetko ukáže až samotný priebeh zápasu.

Zopakujme, že zápas 1. kola Slovenského pohára medzi ŠK Kremnička a FK Bodva Modlava nad Bodvou má na ihrisku v Kremničke výkop v utorok o 17.00 h. Hrá sa na jeden zápas. V prípade nerozhodného výsledku rozhodujú strely z pokutových kopov. Tie sa mimochodom stali Kremničke osudné aj pri poslednej účasti v Slovenskom pohári v roku 2008. Vtedy v čerstvo vynovenom areáli hostili v prvom kole LAFC Lučenec, s ktorým Kremnička v riadnom hracom čase remizovala 2:2. Na pokutové kopy však už prehrala 3:5.