Vrcholová atletika sa vracia do Banskej Bystrice, a to rovno na vynovený Národný atletický štadión. Už v nedeľu 5.júna sa na Štiavničkách uskutoční 2. kolo atletickej ligy družstiev.

Národný atletický štadión doposiaľ zažil krst ohňom v podobe futbalových stretnutí tímu MFK Dukla Banská Bystrica, no na atletické podujatie väčšieho rozsahu sa zatiaľ čakalo. O jedno z prvých väčších komplexných atletických podujatí na Štiavničkách sa postará 2. kolo atletickej ligy, ktoré je na programe v nedeľu 5. júna od 11:30 h. Bohatý program vyvrcholí štafetou žien na 400 metrov, ktorá je na programe o 16:55 h.

Druhé kolo atletickej ligy nadviaže na májové 1. kolo, ktoré sa uskutočnilo v Košiciach. Tam predviedol svoje umenie Ján Volko, ktorý triumfoval v pretekoch na 200 metrov o dve desatiny pred štvorstovkárskym špecialistom Šimonom Bujnom z ŠK Dukla o. z. B. Bystrica.

Do 2. kola atletickej ligy je momentálne prihlásených vyše 120 pretekárok a pretekárov z celého Slovenska, v štartovom poli sa objavujú aj pretekári zo susedného Maďarska. Prihlasovanie pretekárov však naďalej prebieha, zoznam účastníkov uzatvoria 4. júna o 12. hodine. Záštitu nad podujatím prevzal samotný riaditeľ VŠC Dukla, ktorým je Matej Tóth.

Priamy prenos z nedeľného 2. kola, ktoré sa uskutoční na banskobystrických Štiavničkách, budete môcť sledovať prostredníctvom TV ESO priamo na stránkach BBonline.sk.

1. kolo atletickej ligy: