Quantcast

Hoci počasie vonku toho veľa ešte spoločného s jarou nemá, tá naozaj už netrpezlivo podupkáva predo dvermi. A to veľmi dobre vedia všetci svetoví návrhári a módne domy, ktoré už stihli predstaviť najnovšie trendy pre jar 2016, ktoré by vás mali zaujímať, aj keď najradšej nosíte domáce dámske teplákové súpravy. Na čo sa môžete tešiť a čím by ste mali osviežiť svoj šatník, aby ste nasadli na najnovšiu vlnu trendov?

jar oblecenie cc liceAké farby sa budú nosiť

Minulý rok bola kráľovnou farba marsala a kto od nej prevezme žezlo tento rok? Zatiaľ to nie je úplne jasné, pretože sa o to hlási dosť veľa kandidátov, no zatiaľ najbližšie k tomu má hnedá farba. Hnedá na všetky spôsoby, od elegantnej čokoládovej až po sviežu béžovú. Ak by ste chceli svoj outfit osviežiť, určite siahnite po žiarivej oranžovej, ktorá je skvelou farbou pre prvé jarné slnko. Okrem toho určite urobíte dobre, keď si kúpite jednoduché dámske šaty v koralovej farbe, minimalistický trenčkot v šedej alebo bordový rolák či blúzku.

Aký štýl ovládne jar

Aj keď minimalistický štýl nikdy nevyšiel z módy, jar 2016 naplno ovládne. Jednoduché trenčkoty, dlhšie šaty minimalistického strihu, nohavice či topy. Ak k tomu pridáte asymetrický strih, bude to zásah do čierneho. Máte radšej niečo extravagantné? Aj pre vás módni návrhári pripravili špecialitu – strapce, africký etno štýl a štýl amerických kovbojov. Farebné pončá s geometrickými tvarmi, rifľová bunda so strapcami alebo aj čižmičky a kabelky rovnako so strapcami.

Ako sú na tom šperky

Podobne ako minulý, tak aj tento rok budú jasnou voľbou neprehliadnuteľné šperky. Ale pozor, vždy si vyberte iba jeden výrazný kúsok, pretože ak by ste mali žiarivý náramok a masívny náhrdelník, spolu by sa mohli pobiť a nerobilo by to dobrotu. Dajte si pozor aj na to, aby farba vašich šperkov vždy ladila s kovovými akcentami na kabelke. Áno, detail, ale presne tie rozhodujú o tom, či váš outfit bude neodolateľný, alebo nie.