Fakt, že sa banskobystrickí športovci odhodlali na boj proti rakovine už nie je žiadnou novinkou. Vlaňajšie podujatie a iniciatíva OZ New faces „Vyčarujme deťom úsmev,“ počas celého roka prinášalo radosť detským onkologicky chorým pacientom, vo štvrtok je na programe pokračovanie podujatie, ktoré by sa malo postarať o to, že sa tak bude diať aj naďalej. Lepšie podmienky však majú aj onkologicky chorí dospelí pacienti v Rooseveltovej nemocnici. A to vďaka zbierke z prvého ročníka Memoriálu Petra Dzúrika.

Predseda občianskeho združenia New Faces Vladimír Ivan spolu s generálnym riaditeľom FK Dukla Banská Bystrica Tomášom Geistom, športovým riaditeľom Martinom Poljovkom, slovenským reprezentantom a hráčom ruského Permu Martinom Jakubkom, hráčmi Dukly Tomášom Hučkom a Matúšom Turňom odovzdali onkologicky chorým pacientom v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici rôzne darčeky, ktoré ich potešili, ale i také, ktoré v istej miere napomôžu kvalite ich liečby.

Na mužskom oddelení onkologickej kliniky najprv “skolaudovali“ zrekonštruovanú kúpeľňu a sociálne zariadenia, ktoré dostali novú podobu vďaka zbierke z Memoriálu Petra Dzúrika, hranom na pamiatku zosnulého dlhoročného hráča i funkcionára Dukly Banská Bystrica v septembri. „Pre každého človeka musí byť pocta, keď môže pomôcť charite tým čo dokáže a načo má. Preto sa aj my v Dukle snažíme prispieť svojou troškou k niečomu ľudskému a charakternému, čoho dôkazom je i zorganizovanie spomínaného memoriálu našim klubom v spolupracujucim s OZ New Faces,“ pochválil spoluprácu generálny riaditeľ FK Dukla Tomáš Geist. Niečo viac ako 4 400 Eur vďaka zbierke z memoriálu dopomôže ťažko chorým pacientom predsa len o niečo pohodlnejšie tráviť ťažké chvíle v nemocnici.

Na Kliniku pediatrickej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice zavítala potom návšteva s darmi, ktoré sa stretli s nefalšovanou detskou radosťou.Futbalisti odovzdali štvoricu akumulačných infúznych púmp, ktorých bolo dosiaľ vo všetkých nemocničných zariadeniach na Slovensku len osem. Zhruba 7 tisíc Eur na ich nákup bolo odčerpaných zo zbierky prvého ročníka charitatívneho futbalového podujatia Vyčarujme deťom úsmev, ktoré sa hralo minulý rok a už tento štvrtok je na pláne druhý ročník podujatia.

„Onkológia je veľmi háklivá vec, s touto chorobou mám aj ja trpkú osobnú skúsenosť. Môj otec na rakovinu zomrel i mama bola chorá, ale chvalabohu sa vyliečila. Viem presne, čo to znamená. O to viac ma to teší, keď môžeme takýmto spôsobom pomôcť,“ podelil sa o svoje dojmy slovenský reprezentant a v súčasnosti hráč Amkaru Perm Martin Jakubko. Návštevu rád podporil aj záložník Dukly Tomáš Hučko: „Na toto odovzdávanie darčekov ma oslovil predseda OZ New Faces Vladimír Ivan a som rád, že som takto podporil choré detičky. Na takejto akcii som vôbec prvýkrát, je to pekné, hlavne takto pred Vianocami a chcel by som sa takýchto akcii zúčastňovať aj častejšie.“

Nebola to prvá a ani posledná návšteva nemocnice v tomto roku. Onkologicky choré detičky prídeme s nejakými darčekmi navštíviť aj v medzi sviatočnom období, po odohratí charitatívneho zápasu Vyčarujme deťom úsmev.