Quantcast

Športová hala Dukla na Štiavničkách bude počas tohto víkendu dejiskom už 3. ročníka medzinárodného turnaja mladých džudistov JUDO Grand Prix Banská Bystrica 2016, ktorého organizátormi sú Vojenské športové centrum Dukla a Judo klub Dukla Banská Bystrica v spolupráci s ŠK UMB a mestom Banská Bystrica. 

Grand prix1Tohto roku očakávajú organizátori už viac ako 500 súťažiacich zo štrnástich európskych krajín, medzi ktorými sa predstavia aj kvalitné tímy z Ruska, Gruzínska, Kazachstanu, Chorvátska či Ukrajiny.

V sobotu 27. februára od 10-tej hodiny nastúpia na žinenky mladí džudisti vo veku osem až trinásť rokov v  kategóriách U11, U13 a U15. O 13-tej hodine sa uskutoční slávnostné otvorenie turnaja JUDO Grand Prix Banská Bystrica 2016.

V nedeľu 28. februára pokračuje turnaj od 10-tej hodiny, kedy súťažiaci zabojujú v kategórii U18. Na domácej pôde sa predstavia aj dorastenci z Judo klubu DUKLA, ktorí minulý víkend úspešne vybojovali prvé kolo slovenskej ligy a v minulom roku žali výnimočné úspechy aj na domácich a medzinárodných turnajoch.

Keďže počasie je na túto dobu nevyspytateľné, organizátori podujatia vás pozývajú stráviť víkendové pred a popoludnia v spoločnosti bojového umenia. Vstup je voľný.