Športová hala Dukla na Štiavničkách bude počas tohto víkendu dejiskom už 3. ročníka medzinárodného turnaja mladých džudistov JUDO Grand Prix Banská Bystrica 2016, ktorého organizátormi sú Vojenské športové centrum Dukla a Judo klub Dukla Banská Bystrica v spolupráci s ŠK UMB a mestom Banská Bystrica. 

Grand prix1Tohto roku očakávajú organizátori už viac ako 500 súťažiacich zo štrnástich európskych krajín, medzi ktorými sa predstavia aj kvalitné tímy z Ruska, Gruzínska, Kazachstanu, Chorvátska či Ukrajiny.

V sobotu 27. februára od 10-tej hodiny nastúpia na žinenky mladí džudisti vo veku osem až trinásť rokov v  kategóriách U11, U13 a U15. O 13-tej hodine sa uskutoční slávnostné otvorenie turnaja JUDO Grand Prix Banská Bystrica 2016.

V nedeľu 28. februára pokračuje turnaj od 10-tej hodiny, kedy súťažiaci zabojujú v kategórii U18. Na domácej pôde sa predstavia aj dorastenci z Judo klubu DUKLA, ktorí minulý víkend úspešne vybojovali prvé kolo slovenskej ligy a v minulom roku žali výnimočné úspechy aj na domácich a medzinárodných turnajoch.

Keďže počasie je na túto dobu nevyspytateľné, organizátori podujatia vás pozývajú stráviť víkendové pred a popoludnia v spoločnosti bojového umenia. Vstup je voľný.