Predstavenie Dotkni sa hviezd pre žiakov ZŠ v Banskej Bystrici sa uskutoční v Športovej hale Dukla na Štiavničkách v stredu 9. septembra o 9-tej hodine. Podvečerná časť akcie #BeACTIVE začne od 16-tej hodiny.

i_3377952.jpgPodujatie je súčasťou Európskeho týždňa športu, ktorý sa koná v termíne 7.-13. septembra a cieľom tohto týždňa je deti motivovať k športu, aby sa hýbali a najmä zdravo žili.

Okrem výchovno-vzdelávacieho predstavenia na tému šport a olympijské hodnoty so sprievodnými športovými aktivitami je pripravená aj autogramiáda olympionikov. Svoju účasť už potvrdil napríklad čerstvý majster sveta v chôdzi na 50 km Matej Tóth. Podujatia sa zúčastní aj Lucia Hrivnák Klocová či Martina Hrašnová.

Prezentácia športov a športových klubov je organizovaná ako deň otvorených dverí. Tá sa uskutoční v podvečerných hodinách od 16.00 h, tiež v Športovej hale Dukla. Rodičia tu môžu zistiť aj to, akému športu sa ich dieťa môže v budúcnosti venovať. Ponúkané množstvo športov na akcii je totiž pestré. Deti si tak môžu vyskúšať nie len plávanie, športovú gymnastiku, futbal, basketbal, ale aj atletiku, biatlon, džudo, moderný päťboj alebo bežecké a zjazdové lyžovanie či tenis pod vedením skúsených trénerov.

Cieľom celej akcie je prezentácia jednotlivých športových odvetví pre rodičov, ale aj ich deti. Podvečerná časť športovej akcie s názvom #BeACTIVE dáva teda možnosť deťom zúčastniť sa tréningu ktoréhokoľvek vyššie uvedeného športu. Na podujatí bude možné deti prihlásiť aj do jednotlivých klubov. Organizátorom podujatia je Olympijský výbor spolu s VŠC Dukla, olympijský klub a mesto Banská Bystrica.