Banskobystrickí hokejisti v piatok odohrali vydarené stretnutie pod Zoborom. Tam v rámci 38. kola hokejovej Tipsport extraligy preverili poslednú Nitru. Štvrté tohtoročné stretnutie týchto súperov stanovilo konečný výsledok už v druhej tretine.

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 31. Mašlonka (Hamrák, Gurčík) – 4. Heizer (Cebák, Hvila), 12. Hvila (Jokila, M. Grman), 33. Jokila (Hvila, M. Grman) Stretnutie sledovalo: 1723 divákov

Zostavy tímov:

HK Nitra: I. Fedor – Rais, Ďurák, M. Bača, Gurčík, Ordzovenský, Kružík, K. Grman, Árvay – Kropáč, Hrnka, G. Saliji – Martin Segľa, Káčer, Fojtík – H. Ručkay, Hamrák, Mašlonka – Šumichrast, Bene, Piačka

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – M. Grman, Kubka, Huba, Cebák, Bambúch, Cunik, Beňa, Brňák – T. Hričina, Jokila, Hvila – Kristoffersson, Heizer, Kútny – Marcinek, Češík, M. Kokavec – Matoušek, F. Nemček, Lamper

foto il.: Dušan Šípka (BBonline.sk)

Jedine mimoriadne vydareným možno nazvať vstup Banskej Bystrice do zápasu. Tá na ľade poslednej Nitry nechcela nechať nič na náhodu a v prvých dvanástich minútach udrela gólovo hneď dvakrát. Najskôr v štvrtej minúte dorazil Cebákovu strelu Heizer, o necelých osem minút neskôr využil chybu domácej obrany Hvila, ktorý z ostrého uhla zvýšil na 2:0. Následne sa hra upokojila a na ľade bolo možné sledovať hokej adekvátny tabuľkovému postaveniu súperov. Chorošuna vážnejšie ohrozili domáci „Corgoni“ len niekoľkokrát, azda najväčšiu príležitosť znížiť mal Rais, no jeho dorážanie ďalší gól neprinieslo.V dobrej príležitosti zlyhal aj Šumichrast, ďalšia zmena skóre tak v prvej tretine neprišla.

Modro-bieli si sľubovali veľa hlavne od druhého dejstva, v ktorom bol jednoznačným cieľom kontaktný gól a následné vyrovnanie. Opticky boli dokonca miestami aktívnejší, ani to však nebránilo Jokilovi dostať sa do súboja jeden na jedného, z ktorého vyšiel víťazne brankár Fedor. Nitra sa nakoniec predsa len dočkala. Prišla totiž 31. minúta a to bol zápis gólu Mareka Mašlonku, ktorý takmer pretrhol sieť Chorošunovej brány. Už to vyzeralo, že gól pomôže a možno príde aj domácimi fanúšikmi očakávané vyrovnanie, tomu však spravil rázny škrt Jokila. Ten dve a pol minúty po nitrianskom góle spoza ľavého kruhu šikovne vystrelil a vrátil „baranov“ do dvojgólového vedenia. V závere sa ešte zviditeľnil Cebák, jeho šancu však Fedor zlikvidoval.

Posledná časť hry na skóre už nič nezmenila, no priniesla niekoľko šancí. Najskôr Banskobystričania nevyužili prečíslenie, kedy sa Grman prizeral Hvilovej strele a o pár minút neskôr prišla podobná herná situácia, ktorá stroskotala na nie práve ideálnej nahrávke. Fedor bol ako na strelnici, o čom svedčili aj ďalšie pokusy, obzvlášť ten z hokejky osamoteného Grmana. Na puk si však siahol aj Chorošun, ten vychytal v brejkovej príležitosti Šumichrasta. V závere už nič s výsledkom nespravil ani aktívny Jokila, ktorého krásna akcia, no bez gólovej bodky, ukončila zápas v pomere 1:3.