Posledný zápas kalendárneho roku odohrali banskobystrickí „barani“ pod Tatrami, kde si zmerali sily s domácimi „kamzíkmi“. Rýchly hokej s miernou prevahou domácich nakoniec rozhodla tretia tretina.

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 2:4 (1:1, 1:1 0:2)

Góly: 10. Rapáč (Suchý, Vandas), 38. Suchý (Hlinka, Takáč) – 20. Grman (Jokila, Hvila), 35. Hvila (Hričina, Cunik), 46. Jokila (Hvila, Hričina), 48. Bambúch

Úvodné zostavy:

HK AutoFinance Poprad: Melicherčík – Brejčák, Suchý, Fabian, Kovačevič, Novotný, Jáchym, Kramár – Vandas, Koskinen, Kuľha – Škovira, Kmiť, Vaic – Svitana, Kroták, Rapáč – Paločko, Hlinka, Takáč.

HC ‘05 Banská Bystrica: Chorošun – Cuník, Kubka, Beňa, Grman, Bambúch, Brňák – Hvila, Jokila, Hričina – Kokavec, Heizer, Kristoffersson – Marcinek, Češík, Kútny – Lamper.

Najlepšími hráčmi Banskej Bystrice boli nepochybne Chorošun a Hvila.

Po tom, čo diváci odaplaudovali Popradského Arneho Krotáka, ktorý nastúpil na svoj tisíci zápas v slovenskej extralige sa mohlo začať hrať. Zo začiatku však nebolo čomu tlieskať. Chorošun si musel dávať prvýkrát väčší pozor v úvode šiestej minúty, kedy vykopol Kmiťov strelecký pokus. Vzruch priniesla strela Krotáka a následná šarvátka po tom, čo brankára hostí napádali útočníci hladní po góle. Veselšie začalo byť v desiatej minúte, kedy sa po prvýkrát rozsvietilo červené svetlo. Suchého strelu zrazil za Chorošuna Rapáč. Dobré šance zvýšiť mal tiež Vandas, Škovira a Vaic, presného zásahu sa však dočkali Banskobystričania. Grmanovu strelu Melicherčík nemal šancu vidieť včas.

Jubilant Kroták a jeho spoluhráč Škovira boli v úvode druhého dejstva najnebezpečnejšími hráčmi na ľade. Ich úsilie sa však Chorošunovi darilo úspešne kaziť. V presilovke pohrozil ešte Kuľha, no potom prišli vylúčenia „kamzíkov“ a tentokrát tlak hostí, z ktorého padol aj druhý gól do Melicherčíkovej siete. Po šikovnom uvoľnení a presnej strele sa stal jeho autorom Hvila. Do šatní sa však opäť odchádzalo za nerozhodného stavu. Vyrovnanie priniesol v neprehľadnej situácii po niekoľkých odrazoch puku Suchý.

V záverečnej tretine to zo začiatku opäť vyzeralo na tlak Poptatrancov, Rapáč, Kroták aj Novotný však mali spoločné jedine to, že na konci ich akcie stál pozorný Chorošun. „Nulapäťky“ druhýkrát v zápase prebrali vedenie v úvode 46. minúty, peknú nahrávku Hvilu zužitkoval Jokila. Na druhej strane mohol odpovedať Takáč, brankár hostí však predviedol spoľahlivý zákrok. Ešte famóznejší však bol ten o pol minúty neskôr, kedy vychytal Rapáča. Zaujímavý moment prišiel v 48. minúte, kedy sa obrovský obranca Bambúch dostal do úniku a svoju individuálnu akciu zakončil gólom na 4:2 z pohľadu svojho tímu. Poprad sa aj naďalej snažil a hral aktívne a lepšie, Chorošun však za svoj chrbát nič viac nepustil a tak budú mať krajšieho Silvestra Banskobystričania.