Fanúšikovia minifutbalu si tento víkend rozhodne prídu na svoje. V sobotu 27. júna sa na Štiavničkách v Banskej Bystrici uskutoční Európsky pohár 2015 v minifutbale.

Minifutbal EPTurnaj sa v Banskej Bystrici koná po prvý raz. Počtom štartujúcich mužstiev sa zaraďuje medzi najväčšie na Slovensku. O Európsky pohár 2015 bude bojovať 30 mužstiev z ôsmich slovenských miest – spolu asi 300 hráčov, z toho 18 tímov z Banskej Bystrice. Medzi nimi napríklad aj tím hokejistov HC 05, či Moravčík Fight team, v ktorom si zahrá aj úspešný thaiboxer Vlado „Dracula“ Moravčík. Z ďalších známych mien spomenieme Banskobystričana Richarda Gondu, šampióna Európskej F3 Open Cup a slovenského futbalového reprezentanta Viktora Pečovského (MŠK Žilina), ktorý okrem toho, že je patrónom turnaja, si podľa slov organizátorov možno aj zahrá.

Päťčlenné tímy (4 + 1) budú hrať súbežne na štyroch ihriskách, systémom každý s každým. Pripravených je šesť rozhodcov.

„Medzi ašpirantov na víťazov turnaja by som zaradil One Taxi z Banskej Bystrice, International Košice, ale aj Grizzly Košice, ktorí sú juniorskí majstri Slovenska a víťazi Slovenského pohára vo futsale. Na prvé miesta môžu zaútočiť aj tímy Tiborove ruky Dudince, Star Prešov a z domácich tímov ešte Juniors, FC Nemce, BDM Group. Ale ako to na turnajoch býva, prekvapiť môže každý,“ uviedol jeden z organizátorov turnaja Martin Caban a dodal, že pre víťazné tímy aj pre jednotlivcov majú pripravené hodnotné poháre a vecné ceny.

Fanúšikovia sa okrem kvalitného športového zážitku môžu tešiť aj na občerstvenie, pivko, kofolu klobásky a tiež na muziku.

Organizátormi minifutbalového turnaja Európsky pohár 2015 sú Dušan Balon (bývalý predseda MUMF v Banskej Bystrici organizátor 19 ročníkov banskobystrickej zimnej ligy v malom futbale), Martin Caban (organizátor najväčšieho hokejbalového turnaja v Európe Országh Cup) a Správa športových a telovýchovných zariadení mesta Banská Bystrica.

Turnaj na Štadióne SNP Štiavničky v Banskej Bystrici sa začína o 8.30 hod., finále je naplánované na 19.30 hod.