Očakávaná premiéra nového programu Jána Snopka s názvom Hyde Park vypálila na výbornú. V netradičnom priestore – najväčšej kinosále multikina Europa Cinemas, dokázal kabaretný program vtiahnuť divákov tak, akoby sa odohrával v malom klube či kaviarni. Humorné príhody, pripravené scénky a „zábavná opera“ pretkaná niekedy až vážnymi banskobystrickými zamysleniami hostiteľa večera, jednoducho nemohli sklamať.

Okrem Jána Snopka zastupovali medzi účinkujúcimi Banskobystričanov aj operný spevák Martin Babjak a klavirista Daniel Buranovský. Zohratá dvojka ani zďaleka nepredviedla len suché hudobné umenie. Veď kto známeho sólistu Opery SND pozná vie, že ľudí tak bažiacich po správnej srande, je len málo na svete. A nielen čo sa týka príhod a vtipov, ale aj samotného podania známych operných árií, ktorými spestril včerajší večer plný smiechu a potlesku prítomných divákov.

Aj s ďalšími hosťami – kamarátmi, vsadil jubilujúci Snopko na istotu. Rasťo Piško so svojimi listami dnes už premiérke a Štefan Skrúcaný s aktuálnym príhovorom predsedu „Slovenskej národnej srandy“, predsa pobavia vždy. Banskobystrický humorista, s priateľmi v obdobnom veku, oslávil svoju päťdesiatku tak, ako sa patrí. Za potlesku divákov, ktorí určite neoľutovali, že si v stredu večer namierili svoju cestu práve do Europa Cinemas.

Pred premiérou mal stredajší hostiteľ Snopko veľké očakávanie od nového typu priestoru, v ktorom sa mal jeho program konať: „Som zvyknutý na komornú atmosféru a takých dvesto ľudí je pre mňa ideálnych. Hrali sme aj v športových halách, takže nebáli sme sa väčšieho priestoru, ale doma je doma. No a doma človek nikdy nie je prorokom. Situácia je taká, že Banská Bystrica vhodný priestor pre kultúru nemá. Dom kultúry nemá, Barbakan je pre mňa malý, Divadlo Ivana Palúcha to je šesťdesiat ludí. To sa už naozaj nedá, takže ma dali sem, je to veľký priestor. Na šťastie ten kontakt s publikom, keďže je to kino, je skutočne blízky,“ dodal po premiére rodený Radvančan.

Z Hyde Park-u chce Snopko urobiť pravidelný, mesačný alebo dvojmesačný program. Prezradil aj, kto by mohol byť jeho hosťom v ďalšom pokračovaní: „Napríklad Alexander Daško a Sisa Sklovská majú teraz koncert Cigánsky oheň a sú nadšení myšlienkou urobiť niečo pre Bystricu. Však Sisa tu má otca. Budem veľmi rád, ak by prišli. Takisto som oslovil ľudí, ktorých mám rád a ktorých si vážim, ako pána Lasicu, Labudu, Paľa Hamela. Nemajú nič proti tomu. Možno aj tí mladší z „ordinácie“ Ady Hajdu, Jozef Vajda. Ja ich volám chalani :-), tak aj tí by mohli prísť,“ upresnil svoje plány a dodal: „Je to také čudesné, že toto Apropo je zatrhnuté. Listy premiérovi, alebo ani sme nečítali Stredoslovákov, pretože sme už ľudí nechceli zdržovať, všetci mi hovoria, prečo toto nie je aspoň v rozhlase. Ale to nie je otázka pre mňa.“