Aj táto streda patrila duelom Slovnaft Cupu. O postup do štvrtého kola bojovali Kremnička a Rakytovce.

FO Kinex Bytča – TJ ŠK Kremnička 2:2 (2:1), Kremnička postúpila po penaltách (2:3)

Góly: 29. Šichman, 40. Střalka – 17. Kamenský, 50. Laksik. ŽK: 79. Pauer – 37. Herich, 90. Sámel. Zápas v Bytči sledovalo 200 divákov.

Kremnička narazila v boji o postup do ďalšieho kola na Kinex Bytču, účastníka z rovnakej súťaže. Obidve mužstvá delili v treťoligovej tabuľke od seba len štyri body a preto sa očakával vyrovnaný a napínavý duel. Lepšie do zápasu vstúpili hostia, keď sa v 17. minúte presadil Michal Kamenský. Už o dvanásť minút však bolo vyrovnané, keď za domácich skóroval Šichman. Veľmi nepríjemný úder pre Kremničku prišiel v závere prvého polčasu, keď inkasovala gól z kopačky Střalku. Hostí to však nezlomilo. Neprešlo ani päť minút z druhej časti a bolo opäť vyrovnané, keď sa presadil kto iný ako gólostroj z posledných týždňov Lukáš Laksik. Nerozhodný stav 2:2 vydržal až do konca normálnej hracej doby a o postupujúcom tak museli rozhodnúť strely zo značky pokutového kopu. V nich lepšiu mušku a pevnejšie nervy preukázali zverenci trénera Norberta Juračku a po víťazstve 3:2 tak postupujú do štvrtého kola Slovnaft Cupu.

MFK Nová Baňa – FK Rakytovce 4:1 (1:0)

Góly: 17. Kminiak, 66. a 86.Horniak, 77. Uličný – 58. Greško. ŽK: 87. Marek, 90. Hanák – 88. Rafanides, 88. Považanec. Zápas v Novej Bani sledovalo 250 divákov.

Tak isto ako rival z Kremničky, aj Rakytovce cestovali na pôdu súpera z tej istej ligy. Raky sa v posledných kolách zdvihli, chytili formu a začali konečne bodovať. Tentokrát im v ceste stála Nová Baňa, ktorá cez víkend zdolala Žarnovicu 6:0 a na túto výhru chcela jednoznačne nadviazať aj v pohári. To sa jej začalo napĺňať už od 17. minúty, keď po góle Kminiaka vyhrávala 1:0. Tento stav vydržal až do konca prvého polčasu. Do druhej štyridsaťpäťminútovky vstúpili hostia so zámerom stretnutie minimálne vyrovnať. V 58. minúte sa im to aj zásluhou Greška podarilo. No Rakytovce sa neradovali dlho, pretože už o šesť minút neskôr skóroval domáci Horniak a poslal Novú Baňu opäť do vedenia. V 77. minúte to už bolo 3:1 pre Baňu, keď sa presadil Uličný. Posledný klinec do „rakvy“ hostí pridal v 86. minúte svojim druhým gólom v stretnutí Radovan Horniak. Raky tak nenadviazali na posledné dobré výsledky a po prehre 1:4 sa so Slovnaft Cupom lúčia.

Do štvrtého kola Slovnaft Cupu postupujú z nášho regiónu mužstvá FK Dukla Banská Bystrica (Fortuna liga), TJ ŠK Kremnička (III. liga) a JUPIE Podlavice Badín (IV. liga).