Do druhého kola Slovnaft Cupu zasiahli aj dve mužstvá z nášho regiónu. Jupie Podlavice Badín hostil na svojom štadióne Makov. V Medzibrode sa konal sviatok futbalu, pretože domáci Sokol privítal súpera z Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce.

TJ Sokol Medzibrod – MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:2)

Góly: 59. Bobok – 3. Danko, 32. Regáli. ŽK: Rajčok, Samuelčík – Morlacchi, Regáli. ČK: Caballero (Michalovce). Zápas sledovalo v Medzibrode 600 divákov.

Štvrtoligový Medzibrod čakala v 2. kole ťažká prekážka. Na jeho ihrisko totižto zavítal nováčik Fortuna ligy a minuloročný víťaz Doxxbet ligy MFK Zemplín Michalovce. Hostia ako jasný favorit sa ujali vedenia už v 3. minúte, keď sa presadil Stanislav Danko a schladil 600 prítomných divákov. Michalovce stihli do prvej prestávky udrieť ešte po druhýkrát, keď v 32. minúte zvyšoval na 0:2 Regáli. Po prvej štyridsaťpäťminútovke svietil na ukazovateli stav 0:2 a nič nenaznačovalo tomu, že by zástupca našej najvyššej súťaže nepostúpil do ďalšieho kola Slovnaft Cupu. Prišiel však druhý polčas a 57. minúta, kedy inkasoval červenú kartu hosťujúci legionár Joan Manuel Sanchez Caballero. Domáci dostali iskierku nádeje a tú hneď zväčšili o dve minúty, keď skóroval Martin Bobok. Duel tak dostal nový náboj. To však bolo zo strany Medzibrodu všetko. Aj keď sa do konca zápasu snažili minimálne o vyrovnanie, gólmana Rašku v bránke hostí už neprekonali a po výsledku 1:2 v Slovnaft Cupe končí.

Jupie Podlavice Badín vs. ŠK Javorník Makov 0:1 (0:0)

Gól: 54. Janita. ŽK: Zehnal – Korček, Mikula, Šuštek, Pavlica. Zápas sledovalo v Badíne 200 divákov.

Jupie Podlavice Badín privítali na svojom ihrisku treťoligový Makov. Úvodné dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo a do šatní sa tak odchádzalo za bezgólového stavu. Hostia, ktorí prišli len s trinástimi hráčmi, sa ujali vedenia v 54. minúte, keď sa presadil Daniel Janita. Viac gólov diváci už nevideli a tak sa so slovenským pohárom lúči aj náš druhý zástupca.

Posledným želiezkom v ohni z banskobystrického regiónu je účastník Doxxbet ligy FK Dukla. Tá pocestuje v stredu 19. augusta na ihrisko ŠK Báhoň. Úvodný výkop je naplánovaný na 17.30 hod.