Futbalisti Banskej Bystrice sa momentálne nachádzajú vo veľkej kríze. V DOXXbet lige z troch zápasoch nevyťažili ani bod a nachádzajú sa na poslednej priečke. Nepriaznivú formu chceli zverenci trénera Ľubomíra Faktora zlomiť v Slovnaft Cupe, kde cestovali na ihrisko ŠK Báhoň.

ŠK Báhoň vs. FK Dukla Banská Bystrica 0:5 (0:3)

Góly: 22. Garagič (11 m), 28. a 89. Hric, 33. Nikolič, 90. Willwéber. ŽK: Kučera (ŠK Báhoň). Zápas sledovalo v Báhoni 200 divákov.

Zostava ŠK Báhoň: Kučera – Hodulík, Minárik, Köszikla (46. Rakús), P. Korbelič, Füzik, Dobiš (88. Matúš Bratek), Galovič, Maršovský, Stankovič, Kročka (71. E. Korbelič)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Gaško, Nikolič, Pančík, Snitka, Willwéber, Zázrivec (73. Mazič), Kostadinov, Hric, Garagič (63. Šovčík), Vodecký (57. Šufliarský)

FK Dukla Banska Bystrica - MSK Zilina B, futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
Útočník Garagič má formu, skóroval aj proti ŠK Báhoň

Vojakom sa v slovenskom pohári v minulej sezóne podarilo prebojovať až do semifinále, kde im stopku vystavil neskorší víťaz a majster ligy AS Trenčín. Tohtoročnú púť začali červeno-bieli v druhom kole na ihrisku treťoligového ŠK Báhoň. Ako hlavný tréner Ľubomír Faktor naznačil v rozhovore pred týmto stretnutím, práve tento duel mal byť ten zlomový, kde sa jeho zverenci chytia a nadobudnú stratené sebavedomie. Dukla nastúpila oproti poslednému ligovému zápasu s niekoľkými zmenami v zostave. Tieto zmeny zapôsobili ako pokropenie živou vodou, pretože už v 22. minúte sa po faule domáceho brankára Kučeru presadil z penalty najlepší strelec tímu Haris Garagič a poslal hostí do vedenia. Už o necelých šesť minút bolo 0:2, keď sa presadil mladý Erik Hric. To však nebolo zo strany vojakov všetko, už v 33. minúte strelil svoj premiérový gól v drese Banskej Bystrice Milan Nikolič.  Po prestávke tak mala Dukla trojgólový náskok a jednou nohou už bola v treťom kole.

Domáci hráči sa ešte snažili duel zdramatizovať, no pozorná obrana hostí na čele s brankárom Andrejom Maťašovským už neinkasovala. Naopak ešte sa im podarilo dvakrát napnúť sieť súpera, keď si najprv v 89. minúte pripísal svoj druhý presný zásah v stretnutí Hric. O minútu na to ešte upravil skóre na 0:5 Ľubomír Willwéber.  Červeno-bieli tak nechali zabudnúť na nevydarený začiatok v DOXXbet lige. V Slovanft Cupe nedali šancu Báhoňu a po výsledku 0:5 postupujú do ďalšieho kola, kde si zmerajú sily s Rohožníkom.

Už túto sobotu čaká futbalistov Banskej Bystrice ďalší duel, keď v rámci 4. kola DOXXbet ligy privítajú na svojom trávniku hráčov Pohronia. Úvodný výkop je naplánovaný na 16.30 h.