Piate kolo Slovnaft Cupu neprinieslo úspech Badínu, ktorý podľahol favorizovaným Košiciam z najvyššej súťaže na domácej pôde, no hanbu si jeho hráči neurobili. Dukla mala síce opäť na mále, no napokon postupuje ďalej.

JUPIE Podlavice Badín A – MFK Košice 0:1 (0:1)

Gól: 44. N. Haskič. ŽK: 16. Willwéber, 90. Ríša – 52. Dimun. Zápas sledovalo 510 divákov.

Zostava JUPIE Podlavice Badín: Polóny – Konder, Poliak, Ďurta, Willwéber, Prikryl, Výlupok, Lešták (79. Homola), Plško (72. Ríša), Dubovický, Maľa (55. Sanitra).

Zostava MFK Košice: Tofiloski – Sekulič, Huk, Diaby, Korijkov, Viazanko (19. Dimun), Škutka (77. Skvašík), Bukata, Haskić, Novák (71. Pačinda), Bašista.

V 4. kole Slovnaft Cupu Jupie vyradilo bratislavský Inter po výsledku 2:0. V stredu privítalo v Badíne ešte atraktívnejšieho súpera, a to MFK Košice z Fortuna ligy. Tie si dokázali napriek trápeniu naposledy doma poradiť so silným Trenčínom (2:0), v Slovnaft Cupe zase uspeli pomerom 4:1 na pôde Nemšovej.. Badínske Jupie v štvrtej lige okupuje tretiu priečku so stratou 6-tich bodov na vedúci B-tím Podbrezovej.

sc-logoÚlohu favorita potvrdzovali Východniari už od úvodu zápasu. V štvrtej minúte Škutka sklepol pre Diabyho a ten z mierneho uhla strelou k tyči nevyzrel na brankára Polónyho. O šesť minút neskôr sa opäť ocitol v mikrosúboji Diaby s Polónym a opäť z neho vyšiel víťazne gólman Jupie, keď v páde pravou nohou zlikvidoval útočníkovu tutovku. Košice mali loptu na kopačkách a gólman domácich mal opäť prácu, keď po štvrťhodine hry pálil po zemi Sekulič. Badínske Jupie sa dostalo k ohrozeniu brány v polovici prvého polčasu. Po chybnej rozohrávke košických zadákov v nebezpečnom priestore pohotovo strieľal kapitán Juraj Lešták, no strelou do stredu brány len rozhýbal strnulého Tofiloskeho. Jednu z mála šancí si hostia vypracovali v 27. minúte, avšak po krásnej prihrávke Andreja Dubovického mieril rozbehnutý Peter Výlupok nad bránu. Neskôr sa takmer presadil Novák hlavou, po centri Haskiča z pravej strany, no jeho prudkému zakončeniu chýbala presnosť. Čo sa nepodarilo jemu sa podarilo Nerminovi Haskičovi v 44. minúte. Ten bol slabo prikrytý Prikrylom na hranici päťky, odpútal sa od Prikryla a z otočky z voleja strelil klasický gól do šatne. Polóny nedosiahol na jeho presnú strelu k ľavej tyči, ale treba povedať, že vedenie žlto-modrých bolo zaslúžené.

Aj v druhej 45-minútovke boli futbalovejší a nebezpečnejší hostia, ktorý mali loptu v moci po väčšinu času. Na gólovú príležitosť si 510 prítomných divákov muselo počkať do 56. minúty. Vtedy Korijkov našiel v blízkosti brány Škutku a ten bez zaváhania namieril k ľavej tyči. Polóny však držal nádeje štvrtoligového tímu, keď skvelým zákrokom vyškriabal jeho pokus na rohový kop. Na druhej strane dali po dlhom čase o sebe vedieť zverenci Juraja Leštáka. A to v 66. minúte, keď výborne spracoval Ďurtov pas hrudníkom Olško, ale jeho volej spoza obrancu letel nad bránu. Blížil sa záver stretnutia a 80. minúte mohla rozhodnúť o postupe vraňarov, avšak to by musel zužitkovať Sekuličov center najaktívnejší strelec Diaby, ktorý hlavou mieril len pár centimetrov vedľa. Košičania nepúšťali domácich k ohrozeniu či blízkosti svojho brankára, dôkazom toho bola zblokovaná strela striedajúceho Andreja Homolu. Posledných desať minút sa ligový tím mierne stiahol na svoju polovicu a loptu držal čoraz častejšie na kopačkách stredoslovenský celok. Výsledkom toho bola skrumáž pred Tofiloskeho svätyňou, ktorú spôsobil samotný brankár. Prikrylov rohový kop totiž nešťastne vyrazil do spoluhráča Diabyho a odrazená lopta div že neskončila v sieti. Najväčšiu príležitosť si Jupie vypracovalo v prvej minúte nadstaveného času. Po rýchlej akcii sprava našiel Ľubomír Willwéber spoluhráča Dubovického a ten už s kapitánskou páskou ako správny kapitán takmer vyrovnal. Chýbali centimetre aby jeho, síce nie úplne vydarený koníček, preloboval Tofiloskeho. Vzápätí ešte horelo pred košickou bránou, pred bránkovou čiarou musel hasiť požiar Dimun. Po strhujúcom závere si košický MFK napokon najtesnejší náskok postrážil.

OFK Dunajská Lužná – FK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 64. B. Gallik – 9.,73. J. Dolný (druhý z 11 m). ŽK: 21. Gallik, 45. Nosko, 90. Pipíška  – 88. Faško, 83. Mazan. Zápas sledovalo 460 divákov

Zostava OFK Dunajská Lužná: Močko – Teraz, Horňák, Luhový, Lacko (46. Stankovič), Kecskéš, Pipíška, Jackuliak, Nosko, Fieber, Gallik.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Budinský – Wojnar (90. Vitek), Peňaška, Balko (60. Faško), Dolný, Mazan, Neušel, De Vito, Adámik, Seye (68. Šovčík), Savič.

Dukla, ktorá sa v 4. kole potrápila v Bardejove (0:1 gólom Petra Wojnara z 12. minúty), kde nebola lepším tímom než Bardejov, cestovala na pôdu ešte papierovo slabšej, treťoligovej Dunajskej Lužnej. Tej sa podarilo postúpiť cez druholigový Liptovský Mikuláš po zásahu Branislava Gallika.

FK Dukla - FC ViOn, futbal 2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
Jozef Dolný

Hneď prvý strelecký pokus tohto súboja skončil gólom. Na ligový presný zásah proti Zlatým Moravciam nadviazal v 9. minúte Jozef Dolný, keď namieril nechytateľne do ľavého vinkla. Po štvrťhodine hry musel po zaváhaní Adámika na poslednú chvíľu pred nabiehajúcim Noskom zasahovať brankár Budinský, takže hostia vystrkovali rožky a vedeli zavariť červeno-bielej obrane. O minútku to potvrdil Jackuliak, ktorého fantastickáú strelu z azda 30-tich metrov musel Budinský vytlačiť na brvno. Tieto chvíle patrili domácim hráčom. Fieber poslal loptu za obrannú líniu Bystričanov, v nájazde sa ocitol Gallik, no z jeho lobom si výborný Budinský dokázal poradiť. Dukla konečne dala o sebe vedieť v 28. minúte. Seye našiel na hranici šestnástky Dolného a diváci mohli vidieť ďalšie nastrelené brvno. V závere musel po prihrávke Jackuliaka sa rútil Fieber na bystrického brankára, ale v poslednej chvíli ho skvelo odzbrojil stopér Adámik. Na opačnej strane sa do šance dostával Seye, no ani dostatok priestoru a času mu nestačilo na to, aby dokázal spracovať neposednú loptu.

Na začiatku druhého dejstva to poriadne vrelo. Najprv musel naprávať Budinský svoju nevydarený zákrok, v súboji s dorážajúcim Pipíškom. O chvíľu takmer poslal Duklu do vedenia po nešťastnom odkope kapitán domácich Kecskéš, keď nastrelil Dolného a mohol byť rád, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. V 53. minúte si Seye poradil s protihráčom, položil si na zem brankára, ale váhal so strelou a nebezpečenstvo najvyššieho stupňa pohotovo zažehnal odkopom Luhový. Presne po hodine hry znovu úradovali domáci, Fieberov nebezpečný pokus zblízka musel zblokovať de Vito. Za svoje snaženie boli futbalisti Dunajskej Lužnej odmenený vyrovnávajúcim gólom. V 64. minúte dobre zapracoval na pravej strane Nosko a našiel v strede veľkého vápna Gallika. Ten krížnou prízemnou strelou nedal inak skvelému Budinskému šancu. O šesť minút nastala búrka nevôle, keď po súboji Stankoviča s Mazanom nariadil hlavný arbiter pokutový kop. Domáci sa totiž dožadovali toho aby sa kopal priamy kop, že zákrok Stankoviča nastal na hranici šestnástky, nie v nej. Nič však nezmohli a Dolný chladnokrvne strelou k ľavej tyči poslal vojakov do vedenia. Ďalší oheň na streche vzbĺkol, keď sa pred 16-tkou zvíjal na trávniku Kecskéš, no Faško si to nevšímal a odcentroval na Mazana. Nebyť skvelého zákroku nohou od gólmana Močka proti voleju Mazana, už by z toho nebola búrka, ale hurikán zo strany domácich. Treťoligový celok sa však nevzdával a záver polčasu, 84. minúta a tečovaný center Pipíšku takmer skončil v bráne. Chýbali centimetre. Na druhej strane Dolný odmietol ukončiť túto drámu hetrikom, keď tesne minul pravý horný roh brány. V 89. minúte opäť horelo pred bystrickou bránou. Pipíškov center odvrátila obrana hostí len na kopačku Gallika, ktorého zákrokom na hranici faulu odzbrojil de Vito. Rozhodca penaltu neodpískal a Dukla s odretými ušami zvládla tento súboj.