Do 4. kola Slovnaft Cupu sa prebojovali štyri mužstvá z nášho regiónu. Tri z nich sa dnes pobili o postup do ďalšej fázy. Zápas Zvolen – Trenčín sme boli navštíviť aj objektívom nášho fotoaparátu.

MFK Lokomotíva Zvolen – AS Trenčín 0:2 (0:0)

Góly: 63. Guba, 79. Javorina (vlastný). ŽK: 79. Schneider, 89. Menich – 33. Hajradinovič. Zápas sledovalo vo Zvolene 1200 divákov.

Futbal Slovnaft Cup - MFK Lokomotiva Zvolen - AS Trencin - 15.10.2014 - ZvolenZverenci trénera Antona Jánoša privítali vo Zvolene azda najťažšieho možného súpera – AS Trenčín. Domáci sa však mena nezľakli a favoritovi na celkové prvenstvo odolávali až do 63. minúty, keď skóroval Dávid Guba. V 79. minúte pochoval nádeje Lokomotívy vlastný gól Javorinu. Zvolen tak po výsledku 0:2 končí v Slovnaft Cupe a môže sa naplno sústrediť na boje v druhej najvyššej súťaži, DOXXbet lige. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku.

TJ ŠK Kremnička – FK Poprad 0:2 (0:1)

Góly: 7. Palutka, 85. Kubus. ŽK: 56. Bíreš – 76. Ujčík. Zápas sledovalo v Kremničke 50 divákov.

Kremnička v boji o postup do 5. kola narazila na súpera z DOXXbet ligy. Poprad sa nachádzal na piatej priečke vo svojej súťaži a bol miernym favoritom. Papierové predpoklady začal napĺňať už v 7. minúte, keď sa presadil útočník Róbert Ujčík. Poprad si svoj náskok v ďalšom priebehu strážil a päť minút pred koncom pridal poisťujúci zásah Lukáš Kubus. Kremnička sa tak po výsledku 0:2 lúči s tohtoročným Slovnaft Cupom.

JUPIE Podlavice Badín – FK Inter Bratislava 2:1 (0:0)

Góly: 57. Plško, 58. Dubovický – 69. Kubala. ŽK: 25. Hroš, 90. Sanitra – 63. Benčat. Zápas sledovalo v Badíne 350 divákov.

Do Badína zavítal atraktívny súper. Bývalý majster Slovenska a dlhoročný zástupca našej najvyššej súťaže Inter Bratislava. No dnešný Inter už len spomína na svoju zašlú slávu. Momentálne pôsobí v tretej lige na západe. Prvý polčas bol opatrný na obidvoch stranách a gól nepriniesol. V druhej časti však prišla vynikajúca dvojminútovka domácich, ktorá takpovediac rozhodla o výsledku. V 57. minúte najprv skóroval Marek Plško a ani nie o 60 sekúnd na to sa presadil Andrej Dubovický. JUPIE malo Inter na lopate v 64. minúte, keď po faule Benčata kopali domáci pokutový kop. Juraj Lešták však tutovku zahodil a dal hosťom ešte akú – takú nádej. V 69. minúte vrátil Bratislavčanov do zápasu Tomáš Kubala. Domáci si však tesný náskok udržali a zverencom Jozefa Barmoša tak po výsledku 1:2 vystavili konečnú.

Náš štvrtý zástupca v Slovnaft Cupe, Dukla Banská Bystrica, nastúpi v utorok 21. októbra v Bardejove proti domácemu Partizánu. Výkop je naplánovaný na 14.30 hod.