Futbalové súťaže sa chýlia ku koncu. Ako vždy vám prinášame ich kompletný sumár.

TIPOS III. liga – Stred – 27. kolo

V tretej najvyššej súťaži je už dávnejšie neohrozeným lídrom Martin. V predposlednom kole sa nedarilo železiarom v Liptovskej Štiavnici, čo symbolicky odštartoval vlastencom v 20-tej minúte Fischer. Napokon z toho bola prehra o tri góly, o jediný gól do siete súpera sa za Podbrezovú sa postaral Marek Tešlár, v závere prvého dejstva znižujúc na 3:1.

MFK Detva – MŠK Námestovo 3:1
FK Pohronie – TJ ŠK Kremnička 1:2 (zápas sa predohrával 4. mája)

IV. liga – juh – 25. kolo

V štvrtej lige zvádzajú boj o prvé miesto Fiľakovo a Medzibrod, ktorý naň strácal jediný bod. Druhý Medzibrod vyfasoval nie príliš ľahkého súpera a to Slovenské Ďarmoty okupujúce tretiu pozíciu. Motivovaní domáci narobili s Medzibrodom krátky proces. Po góloch Lukácsa, Nilaša, Havrilu a Bereca to bolo po polčase 4:0. Čestný zásah zaznamenal v 57. minúte Bobok, ale to ho určite veľmi netešilo, keďže jeho tím stratil šancu na prvé miesto. Fiľakovo to malo jednoznačne jednoduchšie, keďže zavítalo na pôdu posledného Divína a nedalo mu šancu, čím sa stalo definitívnym víťazom štvrtej najvyššej súťaže. Jupie si napravilo chuť po debakli 0:6 vo Fiľakove, keď zdolalo najtesnejším rozdielom Veľký Krtíš. O jediný zásah medzi tri žrde sa postaral v 71. minúte Erik Hudec. Favorizovaní Zvolenčania hostili Málinec, na gól sa čakalo do 55-tej minúty, dal ho domáci Vrana. O dve minúty ale prišiel ďalší gól, avšak na druhej strane, jeho autorom bol Melich. Hrdinom Lokomotívy sa napokon stal Krčmárik, ktorý rozhodol o troch bodoch v 80-tej minúte stretnutia.

V. liga – skupina C – 25. kolo

V predposlednom kole si nemohla dovoliť zakopnúť vedúca Šalková, ktorá mala pred Rakytovcami na čele tabuľky náskok jediného bodu. V nedeľu podvečer v Priechode sa dostala v polovici prvého polčasu do vedenia zásluhou Zimnikovala, na polčasových 0:2 upravoval Tuček. Výborne vyšiel lídrovi súťaže aj úvod druhého polčasu, keď na 0:3 zvyšoval Dobrík a chvíľu neskôr definitívne pochoval šance Priechodu na bodový zisk svojim vylúčením domáci Slobodník. V 78. minúte početnú výhodu využil na ďalší gól v sieti brankára Vesela hosťujúci Palovič. Čisté konto gólmanovi Vernarskému pokazil v 81. minúte Debnár. Rakytovce podobne ako Šalková nezaváhali, o mimoriadne dôležitých troch bodoch rozhodli už v prvom polčase a to dvomi gólmi Petra Murína a jedným Reného Turčana. Lieskovec vstúpil do druhej 45-minútovky výborným spôsobom, keď znižoval na 1:3 v 47. minúte Sudimák, ale na viac sa hosťujúci hráči nezmohli. Boj o prvenstvo sa skončí teda až v záverečnom kole. Tam to bude veľmi zaujímavé, keďže Šalková hostí Selce a Rakytovčania si zmerajú sily so Sásovou. Práve tabuľkoví susedia Selce a Sásová na seba narazili túto nedeľu, pred zrakmi 150 divákov si body podelili. V 34. minúte otváral skóre domáci Matonok, v závere rozhodol o remíze Gibala. Je dôležité spomenúť, že na 2:0 mohol zvýšiť z nariadenej penalty v 72. minúte domáci Mořingl.

I. trieda – 25. kolo

V predposlednom kole sa zrodilo prekvapenie na úkor lídra súťaže. Jakub len remizoval doma s Nemeckou, s tímom, ktorý vo vyše polovici svojich súbojov ťahal za kratší koniec. Jakub dokonca prehrával približne po polhodine hry gólom Rosinu. V 90. minúte zachránil dôležitý bod vyrovnávajúci Michal Čief. Zaváhanie lídra využila náležite Slovenská Ľupča, ktorá sa dostala na čelo tabuľky, aj vďaka tomu, že hokejovým výsledkom zdolala Hronec. Za ňu najviac zažiaril hetrikom Vladimír Giertl. Šancu na prvé miesto ma stále aj Bacúch, ktorý deklasoval Osrblie. Bacúch a Jakub budú spoločne dúfať, že Ľupča zaváha v záverečnom kole práve na Osrblí. Prekvapením bolo v nedeľu aj jednoznačná výhra posledných Strelník nad Michalovou. Rezerva Šalkovej uspela na pôde Jasenia, aj keď v 13-tej minúte prehrávala už 0:2. Do polčasu Šimčík, Štulajter a Baran dokázali skvelo otočiť výsledok. Šimčík ešte v 89. minúte upravil na rozdiel dvoch gólov.

II. trieda skupina A – 25. kolo

Podkonice ako istý víťaz druhej triedy skupiny A nepoľavuje a rozbil Dúbravicu. Selčania v poslednej dobe preukazujú výborné výsledky a šnúru neporaziteľnosti zvýšili na päť zápasov, keď bez gólov remizovali doma s Mičinou a 10. júna presvedčivo zdolali v dohrávke Tajov. Tam dali po dva góly hneď traja strelci – Gajdoš, Styk a Číž, jeden pridal Hlinka. Ani dva góly hosťujúceho Ševčíka Tajovu na body nestačili. Tajovu sa následne nedarilo ani na Horných Pršanoch. Ľubietová sa po výborných výsledkoch a minulotýždňovej prehre so Selcami opäť dostala ako keby na víťaznú vlnu, keď zdolala Hronsek rozdielom triedy. Riečka a Králiky, súboj štvrtého s tretím, priniesol jednoznačný triumf hostí. Vymaľované bolo po prvom polčase (0:5), kde stihol Holmík zaznamenať hetrik a Bednár dať dva góly.

II. trieda skupina B – 18. kolo – dohrávka

Dohrávka medzi tabuľkovými susedmi priniesla debakel Pohorelej. Ján Pančík sa blysol štyrmi gólmi. Víťazom sa stala Dolná Lehota.

Pohorelá – Tatran Čierny Balog B 0:7

1. TJ Partizán Dolná Lehota 14 11 2 1 49:10 35
2. ŠK Heľpa 14 9 2 3 34:23 29
3. TJ Tatran Čierny Balog B 14 9 1 4 61:19 28
4. TJ Slovan Beňuš 14 9 1 4 43:33 28
5. TJ Mladosť Pohorelá 14 5 3 6 25:32 15
6. TJ Tatran Polomka 14 4 1 9 26:38 13
7. ŠFK Sihla 14 2 3 9 13:35 9