V dňoch 24. a 25. apríla 2013 bude v MKS v Slovenskej Ľupči  nesúťažná divadelná prehliadka detí Pod Panským dielom „DIVADLO A MY“, kde sa uvedie aj premiéra hry „V KLIETKE“

divadelná ĽupčaUmenie dáva svetu farby v každej svojej oblasti.  Bez neho by bol svet len čierno- bielou machuľou, ale to našťastie ľudia vedia už veľmi dlho. Jednou z jeho spomínaných oblastí je divadlo. Vlastný svet, kde herci hrajú svoje role. V divadle sú odzrkadlené skutočné udalosti zo života ľudí, ale aj úplne nereálne príbehy, kde má hlavnú úlohu fantázia a predstavivosť. V obidvoch prípadoch si každý herec  vyskúša byť človekom rôznych tvárí a názorov. Na druhej strane divák si odnesie vždy niečo pre seba a nájde si tam niečo svoje. A to je krásne na divadle a na umení, ktoré je súčasťou našej kultúry.

Divadlo sa hrá dlhé roky aj v Slovenskej Ľupči, v obci blízko Banskej Bystrice. Práve divadelné predstavenia  tu ukážu 24. a 25. apríla 2013 divákom svoje čaro, aby si z nich odniesli niečo pre seba. V týchto dňoch sa bude v Miestnom kultúrnom stredisku konať nesúťažná divadelná prehliadka detí Pod Panským dielom „DIVADLO A MY“. Väčšina z nich bude určená detskému divákovi. Až na jedno, ktoré ukáže skôr krutú realitu než detský svet.

Predstaví sa s ním literárno-dramatický odbor zo ZUŠ v Slovenskej Ľupči. Vedie ho Mgr. Mirka Sedliaková a so svojimi študentmi nacvičila hru „V KLIETKE“. Predlohou hry je kniha Zlomené krídla od V. C. Andrewsovej, ktorú si spoločne prispôsobili.

Divadlo v sebe ukrýva tri príbehy mladých dievčat. Stretli sa na mieste, skadiaľ neexistuje cesta úniku. Aspoň nie taká jednoduchá. Ani jedno z dievčat to nemalo v živote ľahké, či už sa tam dostalo svojím zavinením alebo len jednoducho nemali na výber.

Hrajú tu: Lenka Chmarová, Lucia Maloveská, Tereza Šusteková, Dominika Machalová, Roman Vaňo a Adriána Peťková.

Na prehliadke to bude premiéra spomínaného divadla a tak Vás na ňu srdečne pozývame.  Hru „V KLIETKE“ odohráme v stredu, 24. apríla 2013, 11:30.