Quantcast

Počas Veľkonočného pondelka dážď niektorým kupačom prácu uľahčil, niektorým zas cestu za dievčatami poriadne znepríjemnil. Keď už k nám po množstve slnečných dní oblačnosť opäť zavítala, tak skoro sa nerozlúči.

Ochladenie i oblačnosť vytrvajú nad stredným Slovenskom zrejme až do štvrtku. Zatiaľ čo v pondelok klesli teploty pod Urpínom aj na trinásť stupňov Celzia, v utorok by sa mohli denné teploty vyšplhať na šestnásť, v stredu dokonca už aj na dvadsať stupňov. Až do konca 17. týždňa by mali teploty postupne stúpať. Dážď môžeme z prevažne oblačnej oblohy očakávať v prehánkovej podobe, na niekoľko desiatok minút až hodín, takmer každý deň. Oblačnosť bude ubúdať až v závere týždňa. Počítačové moduly svetového servera AccuWeather.com predpokladajú, že počas víkendu by sa nás už malo Slnko usmievať viac a na nedeľu je pri príjemných 25 stupňoch predpoklad prevažne slnečného dňa. Na ďalšie zrážky však musíme byť pripravení aj v nasledujúcom týždni.

Slnko bude tento týždeň vychádzať krátko pred pol šiestou ráno a zapadať krátko pred ôsmou večer. Celkovo si v tomto mesiaci užívame približne 14 hodín počas dňa denné svetlo.