Aj keď sliačske letisko napokon neodbavilo pôvodne plánovaný počet až 136 letov, ktoré neskôr podľa predpokladov cestovné kancelárie korigovali na 112, bola skončená charterová sezóna pre tunajšie regionálne letisko rekordná.

sliac letiskoCelkovo 112 príletov a rovnaký počet odletov znamenal pre sliačske letisko počas leta 2015 odbavenie spolu 32 862 cestujúcich. Počas minuloročnej sezóny to bolo 20 387 v rámci sedemdesiatich letov. Počet letov tak medziročne vzrástol o 58% a počet prepravených cestujúcich o zhruba 53%.

Podpísalo sa pod to najmä zaradenie nových destinácií, keď k obľúbenému Turecku a Bulharsku pribudol tiež Egypt a grécky Heraklion na Kréte. Zo Sliača sa ako každoročne najviac lietalo od tureckej Antalye, kam smerovalo skoro 57% všetkých dovolenkárov. Nasledovali Burgas (19%), Hurgada (13%) a Heraklion (11%).

Ako na internetových stránkach štátneho regionálneho letiska informoval jeho predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Marián Bubelíny, v rámci budúcoročnej charterovej sezóny rozšíria cestovné kancelárie ponuku destinácií s odletom zo Sliača aj o grécky Rhodos.