Napriek úpadku viacerých cestovných kancelárií, vrátane jednej miestnej, bola skončená letná charterová sezóna pre sliačske letisko pomerne úspešná. Najviac ľudí zo Sliača letelo do Turecka.

letisko sliačAj keď viaceré cestovné kancelárie na tohtoročnú sezónu doplatili, zo Sliača na dovolenku odletel takmer identický počet dovolenkárov, ako minulý rok. “V období od 02.06. do 29.09.2013 sme vybavili 22 364 cestujúcich a 81 letov, čo predstavuje celkom 162 pohybov s priemernou obsadennosťou lietadiel 83,61%,” konštatujú zástupcovia letiska na svojej internetovej stránke.

Najobľúbenejšou destináciou, kam sa zo Sliača lietalo, bola turecká Antalya. Smerovalo tam až 63% všetkých dovolenkárov. Do bulharského Burgasu potom odletelo zvyšných 37%. Do ďalších destinácií sa v tomto roku zo stredu Slovenska nelietalo.

Najviac letov, pre viac ako osem veľkých cestovných kancelárií, zabezpečovala česká letecká spoločnosť Travel Service, s podielom takmer 70% všetkých charterových letov. Na Sliač ale lietali aj spoločnosti Corendon Airlines (Turecko) a Bulgarian Aircharter (Bulharsko).

Spolu s vlaňajším otvorením nového odletového terminálu a aj vďaka čiastočnej rekonštrukcii príletového terminálu, sa výrazne zvýšila aj spokojnosť cestujúcej verejnosti. “Počas sezóny sme pre cestujúcich pripravili anketu, v ktorej neboli uvedené závažné negatívne pripomienky a výsledky nám potvrdili spokojnosť cestujúcich s našimi službami,” hodnotí štátna spoločnosť.