V piatok banskobystrickí futsalisti cestovali do Trnavy. V dramatickom zápase si z palubovky súpera odniesli plný bodový zisk.

FC Bulls Divus Trnava – MIBA Banská Bystrica 2:3 (2:2)

MIBA Banská Bystrica_09
Ilustračné foto

Góly: Heteš, Krcho – Prikryl 2, Čief
ŽK: Polák, Filadelfi (obidvaja MIBA)
ČK: Jurina (Trnava)
Pred 200 divákmi rozhodovali: Belavý, Szkokan.

Zostava MIBA: Filadelfi – Prikryl, Majling „K“, Willwéber, Polák, Zehnal, Čief, Giertl M., Výlupok, Giertl V., Greško

Zostava Trnava: Hutár (Uhrík) – Humel, Černek, Jurina, Heteš, Černek, Bohunický, Kardoš, Krcho, Cibulka, Krátky

MIBA Banská Bystrica cestovala na svoj prvý zápas na palubovkách súperov do Trnavy. Zápas mal od úvodného hvizdu taktický nádych. Obidve mužstvá sa snažili pozorne brániť a neumožniť súperovi vypracovať si príležitosti na strelenie gólu. Avšak Banskobystričania sa v 7. minúte dopustili dezorganizácie v obrannej činnosti, ktorú domáci potrestali úvodným gólom. Hostia na inkasovaný gól odpovedali zvýšenou aktivitou rezultujúcou najprv Prikrylovou strelou do brvna a napokon aj vyrovnávajúcim gólom Čiefa po ideálnej Willwéberovej prihrávke. Diváci sledovali otvorené stretnutie so šancami na oboch stranách. No opäť nedôslednosť v defenzívnej činnosti hostí ponúkla domácim možnosť získať vedenie v zápase, a tú aj využili. Hráči MIBY však na nepriaznivý stav promptne zareagovali, keď Polákovú prihrávku presne zakončil Prikryl. Trnavskí futsalisti si krátko pred koncom prvého polčasu vypracovali vyloženú šancu na skórovanie, no stav zostal nezmenený.

Druhé dejstvo začali o niečo aktívnejšie hostia s častejšími pokusmi o ohrozenie trnavskej brány. Taktiež boli nebezpeční aj z protiútokov. Pri jednom z nich sa do vyloženej šance dostával Greško, ale bol zastavený nedovoleným zákrokom domáceho hráča, ktorý rozhodca odmenil červenou kartou. Získanú výhodu početnej prevahy sa Banskobystričanom podarilo využiť na strelenie vedúceho gólu, ktorý po spolupráci s Čiefom vsietil Prikryl. Trnavskí hráči po inkasovanom góle zvýšili svoju aktivitu, no na defenzívu hostí sa im nedarilo nájsť účinný recept. Futsalisti MIBY neustále hrozili z protiútokov, ktorých finalizácia však pokrivkávala. Domáci krátko pred koncom odvolali brankára, avšak ani to už nič nezmenilo na tom, že si Banskobystričania po taktickom výkone pripísali do tabuľky ďalšie tri body.

Ostatné zápasy:

Piešťany Dragons Podolie – Futsalový klub Nové Mesto nad Váhom 4:8 (3:2)

KSF Doxx Žilina – Forever Mesto Púchov odložené

Etna Nové Mesto nad Váhom – ŽFA Žirafa Žilina odložené

Tabuľka po nekompletnom 2. kole:

M

Mužstvá

Z

V

R

P

Skóre

Body

1. MIBA Banská Bystrica

2

2

0

0

9:5

6

2. Forever Mesto Púchov

1

1

0

0

11:5

3

3. FC Bulls Divus Trnava

2

1

0

1

6:5

3

4. FSC Prievidza

1

1

0

0

3:2

3

5. Futsalový klub Nové Mesto n/V

2

1

0

1

13:15

3

6. ŽFA Žirafa Žilina

0

0

0

0

0:0

0

7. KSF Doxx Žilina

1

0

0

1

2:3

0

8. Etna Nové Mesto nad Váhom

1

0

0

1

3:6

0

9. Piešťany Dragons Podolie

2

0

0

2

6:12

0

Najbližšie sa MIBA predstaví 9. novembra v Piešťanoch, kde ich privíta mužstvo Piešťany Dragons Podolie. „Draci“ okupujú posledné miesto, ale aj tak čaká bystrických futsalistov náročný zápas. S futsalistami z Podolia má Banská Bystrica priaznivú bilanciu, vo všetkých štyroch vzájomných zápasoch zvíťazili. O týždeň neskôr v piatok 15. novembra futsalisti privítajú na domácej palubovke ŽFA Žirafa Žilina. Všetci fanúšikovia futsalu ste srdečne pozvaní.