Hokejový klub HC ’05 iClinic Banská Bystrica sa v spolupráci s UNICEF rozhodol venovať Mikulášsky zápas všetkým deťom.

Piatkový zápas, 6. decembra o 18.00 h proti HC Slovan Bratislava bude mať benefičný charakter pod záštitou Slovenskej nadácie pre UNICEF. Zápas odohrajú hráči HC ’05 iClinic Banská Bystrica v špeciálnej edícii hokejových dresov s logom UNICEF. Tie následne poputujú do dražby, ktorá bude prebiehať od 9. 12. 2019 do 14. 12. 2019 na www.fanshophc05.sk.

Výťažok z dražby odovzdá hokejový klub dňa 22. decembra, pred domácim stretnutím, Slovenskej nadácii pre UNICEF. Umožní tak UNICEF pripraviť pre deti najlepší možný štart do života a prispieť k hlavnej misii UNICEF: „Aby deti mali detstvo, v ktorom sú milované, chránené, zdravé, vzdelávané, a v ktorom sú schopné naplniť svoj potenciál. A to tak na Slovensku, ako v ktorejkoľvek krajine sveta.“

Keďže zápas je venovaný deťom, deti budú aj jeho hlavnými aktérmi. Slávnostné buly zápasu vhodí Marek Hamšík spolu s mladými hokejistami HC ´05 iClinic Banská Bystrica a počas zápasu budú pre divákov a deti pripravené rôzne sprievodné aktivity.

“Celá akcia sa koná vďaka podpore partnerov hokejového klubu BDM group, s.r.o. a EverLift slovakia, s.r.o., ktorí sú celej myšlienke pozitívne naklonení a neváhali ju podporiť. Aj touto cestou by sme sa im chceli poďakovať za krásne mikulášske gesto,” doplnil hovorca klubu Andrej Sliacky.