Športovci z banskobystrického klubu thajského boxu Firegym majú za sebou úspešnú reprezentáciu. V sobotu 28. septembra sa predstavili hneď na dvoch podujatiach a zo siedmich zápasov si odniesli celkovo šesť víťazstiev.

Premiéru v ringu mala na turnaji v Bratislave len 12-ročná Daniela Hatalová, ktorá svoj prvý zápas ukončila KO hneď v prvom kole. Daniela je vôbec najmladšou reprezentantkou Firegymu za 23 rokov existencie klubu, ktorá sa postavila do ringu. Podobne, víťazstvom hneď v prvom kole, skončil aj zápas Laury Salajovej. Po jasnej prevahe nad súperkou rozhodol o víťazstve ringový rozhodca. Laura, ktorá má len 15 rokov, má na svojom konte už deväť zápasov, všetky s víťaznou bilanciou. Víťazstvo do svojej štatistiky si pripísala aj Anna Šulková, ktorá nad svojou súperkou zvíťazila na body, teda rozhodnutím bodových rozhodcov.

Hneď v dvoch zápasoch v jeden deň nastúpil Michal Kurucár, ktorý súťažil v pyramíde do 81 kg. V prvom zápase knock outom v prvom kole porazil súpera z Bratislavy, a v druhom na body zvíťazil nad súperom zo Šale, čím sa stal víťazom celého turnaja mužov do 81 kg.

Ďalších dvoch reprezentantov mal Firegym na profesionálnom galavečere 4 Corners Promotion v Brne. Svoj profesionálny debut tu absolvoval Michal Hatala, ktorý sa v ringu stretol s domácim borcom. V zápase padali tvrdé kombinácie s bol divácky veľmi atraktívny. Rozhodcovia, aj keď nie jednohlasne, nakoniec prisúdili bodové víťazstvo domácemu bojovníkovi.

„Tento zápas bol pre Miša, ktorý má len šestnásť rokov, prvým pod profesionálnymi pravidlami. S jeho výkonom som veľmi spokojný, výborne kombinoval údery a kolená, zatiaľ čo súper ho potrápil kopmi na stehno. Tretie, posledné kolo, bolo v Michalovej réžii a svojím výkonom dominoval počas celého kola. Rozhodcovia však nakoniec víťazstvo pripísali jeho súperovi, čo, samozrejme, rešpektujem. Bola to pre Miša výborná skúsenosť,“ hovorí réner Firegymu Martin Belák.

Posledným reprezentantom Firegymu v ringu bol Michal Košík, bojovník, ktorý v klube trénuje a zápasí už niekoľko rokov. Jeho súperom bol šikovný zápasník zo Holandska Tommy Thuring. Michal nakoniec po troch kolách zvíťazil na body.

„Štýl boja holandských bojovníkov je dosť špecifický a máme ho celkom dobre prečítaný, takže sme s Mišom trénovali vyslovene na tohto súpera. Mali sme jasnú taktiku, Mišo ju skvele plnil, súperovi nedal veľa príležitostí, aby ho ohrozil a v druhom kole ho dokonca poslal do počítania. Z Mišovho víťazstva mám radosť a tento súper je pre neho aj cenným skalpom. Som veľmi rád, že sa naši bojovníci takto skvele ukázali, je to výsledok dlhej a náročnej prípravy, ktorú absolvovali v posledných týždňoch. Všetci sú mladí a je to veľmi nádejná generácia nových bojovníkov. Tieto dva turnaje boli len začiatkom tejto sezóny, takže dúfam, že tých víťazstiev ešte vybojujeme veľa. Osobne ma veľmi teší, že nám vyrastá aj naozaj silná generácia dievčat zápasníčok, ktoré trénujú rovnako tvrdo ako chalani,“ uviedol Martin Belák.

Ak by ste sa chceli venovať thajskému boxu, či už na zápasníckej úrovni alebo len rekreačne pre zlepšenie kondície, športový klub Firegym prijíma celý rok nových členov. Trénuje sa v budove fitnescentra Megagym v Medenom Hámri. Okrem tréningov pre zápasníkov si môžete prísť zatrénovať aj na tréningy pre začiatočníkov a verejnosť, či na tréningy určené len pre ženy a tiež pre deti. Je tu aj výborná možnosť pre mamičky s menšími deťmi, tréningy pre ženy a tréningy pre deti prebiehajú v rovnakých časoch, pondelok, streda a štvrtok o 17:00 h a sú vedené dvoma trénermi. Takže, dámy, ak si chcete zašportovať, môžete prísť na tréning aj s deťmi.