Po prípravných zápasoch na Slovensku sa hokejisti HC´05 Banská Bystrica odobrali ladiť formu pred novou sezónou do Švajčiarska, kde si v ostrých zápasoch zmerali sily so štyrmi domácimi mužstvami. Prinášame krátky súhrn výsledkov nášho tímu.

Na úvod „sedmička“ tigrom

Vo svojom prvom zápase Banskobystričania rozdrvili tím SCL Tigers Langnau 7:1 a ukázali Švajčiarom, že na Slovensku sa stále hrá dobrý a kvalitný hokej. Dvoma gólmi sa v zápase prezentoval Roman Tománek, no hviezdil celý tím a po kolektívnom výkone sa zaslúžene radoval z víťazstva.

SCL Tigers Langnau – HC ´05 B. Bystrica 1:7 (1:0, 0:5, 0:2)

Góly: 5. Bucher – 21. Hlinka (Tománek), 21. Macejka (Šechný, Bezák), 26. Tománek (Hamrák, Paľov), 27. Macejka (Šechný, Cebák), 40. Tománek (J. Sýkora), 46. Bezák (Macejka), 46. Rumpel (Vizváry)

Zostava HC ´05 B. Bystrica: Šimonovič – Bambúch, Kolba, Cebák, Cuník, Vantroba, Vizváry, Biro, Kubka – Tománek, M. Hlinka, J. Sýkora – A. Bezák, Šechný, Macejka – Rumpel, Češík, Kútny – Vartovník, Hamrák, R. Paľov

Vo vyrovnanom zápase prehra s Bielom

ilustr. foto: Branislav Račko

Podobne ako v stretnutí s Langnau, aj v zápase proti Bielu barani inkasovali ako prví. Strelcom sa stal útočník Bielu Fata. V tomto zápase sa však gólový obrat nekonal, práve naopak, „nulapäťky“ v dvojnásobnom oslabení inkasovali od Fatu aj po druhýkrát, a mohli si tak vyskúšať doháňanie dvojgólového náskoku svojho súpera. V 46. minúte sa podarilo Vizvárymu znížiť, no na vyrovnanie už čas neostal.

EHC Biel – HC ´05 Banská Bystrica 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 7. a 28. Fata – 46. Vizváry (Macejka, Vantroba)

Zostava HC ´05 B. Bystrica: Fedor – Bambúch, Kolba, Cebák, Cuník, Vantroba, Vizváry, Biro, Kubka – Tománek, M. Hlinka, J. Sýkora – A. Bezák, Šechný, Macejka – Rumpel, Češík, Kútny – Vartovník, Hamrák, R. Paľov

Druhé víťazstvo prišlo až po nájazdoch

Proti Raperswilu chceli naši hokejisti opäť zvíťaziť, čo sa im síce nepodarilo, no neboli od toho ďaleko. Po riadnom hracom čase sa zápas skončil remízou 3:3 a na listine strelcov opäť nechýbal Roman Tománek. O ďalšie góly v súperovej bránke sa postarali Šechný a Rumpel.

Raperswil Jona Lakers – HC ´05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1)

Góly HC ´05: 9. Tománek, 38. Šechný (Cebák), 42. Rumpel (Šechný), rozh. sam. nájazd Šechný

Zostava HC ´05 B. Bystrica: Šimonovič – Bambúch, Kolba, Cebák, Cuník, Vantroba, Vizváry, Biro, Kubka – Tománek, M. Hlinka, J. Sýkora – A. Bezák, Šechný, Macejka – Rumpel, Češík, Kútny – Tonkovič, R. Paľov, Bendík

V poslednom zápase nádielka od Lugana

Vo svojom poslednom zápase si hokejisti HC´05 zmerali sily s tímom HC Lugano. Už pred zápasom bolo jasné, že náš súper je na tom vo všetkých ukazovateľoch lepšie, a to sa potvrdilo aj v samotnom zápase. Po prvej tretine síce Bystričania prekvapivo viedli zásluhou Mareka Kolbu, no v druhej tretine dostali neuveriteľné štyri góly, na ktoré odpovedali iba jedným. V tretej tretine Švajčiari skórovali ešte dvakrát a uzavreli tak skóre posledného zápasu na 6:2.

HC Lugano – HC ´05 Banská Bystrica 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)

Góly HC ´05: 13. Kolba, 24. Vantroba

Zostava HC ´05 B. Bystrica: Fedor – Kolba, Biro, Cebák, Bambúch, Vizváry, Vantroba, Kubka, Cuník – A. Bezák, M. Hlinka, J. Sýkora – Tománek, Šechný, Macejka – Hamrák, Češík, Kútny – Bendík, R. Paľov, Vartovník