Aktualizácia 13:58: Horský priechod Čertovica by mal byť so zimnými pneumatikami už zjazdný. 

Ilustračné foto: flickr.com/snrang

Stredajšie počasie skomplikovalo situáciu na cestách. Na väčšine vozoviek v banskobystrickom regióne sa nachádza súvislá vrstva kašovitého snehu, čo pri neopatrnej jazde môže viesť k dopravným nehodám. Ako uvádza tlačová správa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici iba do 9:00 zaevidovali 16 dopravných nehôd a škodových udalostí. Do 13:00 vzrástol počet nehôd v Banskobystrickom kraji už na 32. 

„Prvoradé je v takomto počasí prispôsobiť rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. Treba si uvedomiť, že na zasneženom povrchu vozidlo prejde dlhšiu vzdialenosť, kým úplne zastaví.  Pripomíname vodičom aby nepodceňovali svoje schopnosti. Aby sa na cestách v dostatočnej miere pripravili aj na nepredvídateľné situácie a aby vo zvýšenej miere sledovali situáciu v cestnej premávke. na zasneženom povrchu vozovky sa predlžuje aj brzdná dráha,“ píše v tlačovej správe hovorkyňa KRPZ BB Mária Faltániová.

Čo sa týka prejazdnosti, väčšina ciest  je so zimnými pneumatikami zjazdná, vrátane horských priechodov. Výnimkou je horský priechod Čertovica, ktorý je uzatvorený pre akúkoľvek dopravu. (aktualizované 13:58) Ako uvádza internetový portál Slovenskej správy ciest (SSC)  zjazdnost.sk, obmedzená je aj doprava na úseku Šášovské podhradie – Kremnické bane, kde je cesta uzatvorená pre vozidlá nad 10 metrov.

Situácia sa môže každou chvíľou meniť, je potrebné sledovať čerstvé informácie o situácii na cestách.