Počasie kolíše a s ním aj naše nálady a zdravotný stav. Štedrý deň sme síce mali na blate, ale už v sobotu popoludní sa vrátili mrazy a občasné, i keď nie vytrvalé sneženie.

foto: il. (BBonline.sk, BR)

Teploty okolo -5 stupňov Celzia a zriedkavé sneženie budú sprevádzať aj pondelok a utorok, kedy bude nad Banskou Bystricou prevažne zamračené. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu sa to zmení v stredu a vo štvrtok, kedy by mali postupne vzduch začať zohrievať slnečné lúče. Oteplenie však prinesie až príchod ďalšej oblačnosti v závere týždňa, kde nás zaujíma najmä posledný deň roka 2010.

Severozápadný nárazový vietor o rýchlosti až do dvanástich metrov za sekundu zrejme ľuďí na námestí schladí ešte viac, ako beztak nízke piatkové teploty. Silvestrovská noc bude ale teplejšia, ako tie pred ňou. Zatiaľ čo napríklad v noci z utorka na stredu môže ortuť v teplomeri klesnúť až na -11 stupňov Celzia, v prvých hodinách roka 2011 to budú maximálne -2 stupne. Oblačnosť, ktorá sa od piatku nad našim územím usídli, tu vytrvá počas celého nasledujúceho víkendu. Väčšie snehové zrážky ale neprinesie. Najvyššie denné teploty by sa mali v nasledujúcu nedeľu vyšplhať opäť nad nulu.