Prvýkrát v ponovembrovej histórii budú silvestrovské oslavy na Námestí SNP v Banskej Bystrici bez ohňostroja. Mesto tým ušetrí cca 3 tisíc  eur. Program rozlúčky so starým rokom sa začne o 21.00 h vystúpením kapely Ploštín Punk. PKO Banská Bystrica ako organizátor podujatia vsadil tento rok na domácich interpretov, v programe vystúpia aj banskobystrické skupiny Sto múch a Družina.

„Teším sa, že novoročný prípitok absolvujem v spoločnosti ľadových medveďov – banskobystrických otužilcov. Kulisu budú dotvárať ľadové sochy a verím, že dve stovky balónov  šťastia, ktoré  Banskobystričania  vypustia  k oblohe, prinesú  nášmu  mestu  úspech v roku 2011“, konštatuje novozvolený primátor Banskej Bystrice Peter Gogola.

Silvester 2010 bude v centre Banskej Bystrice polhodinu po polnoci pokračovať diskotékou. Moderátorom večera bude zabávač Ján Snopko. Nový rok budú už tradične vítať aj na najväčšom banskobystrickom sídlisku Sásová, kde je zábava v diskorytme naplánovaná od 22.00 h  a končiť by sa mala tri hodiny po polnoci.

Z finančného hľadiska budú koncoročné oslavy Mesto Banská Bystrica stáť cca 17 tisíc eur. Primátor Peter Gogola sa v rámci šetrenia rozhodol z dramaturgie vynechať ohňostroj a zahraničnch interpretov nahradiť domácimi kapelami, čím sa dosiahla úspora cca 3 800 eur.