Uplynulú sobotu 3. júna sa už po šiestykrát stretli amatérsky hráči bedmintonu z Banskej Bystrice a priľahlého okolia vo finálový deň na rozhodnutí posledných štyroch zápasov 6. ročníka Banskobystrickej bedmintonovej ligy (BBL).

Liga sa tento rok opäť rozrástla o nových záujemcov či už v dvojhrovej alebo štvorhrovej lige. Konkrétne sa jej tento rok  zúčastnilo až 74 hráčov. Liga sa, ako je zvykom, hrala od októbra do polky mája v mesačných kolách, v ktorých vždy dvaja a dvaja hráči/páry buď zostupovali alebo postupovali o skupinu vyššie.

V polovici mája sa podľa umiestnenia v tabuľke vytvoril pavúk vyraďovacích zápasov, z ktorého vzišli zápasy o 3. miesto a finálové duely oboch kategórií. Boli to veru veľmi vyrovnané zaujímavé zápasy.

Úvodný súboj o 3. miesto vo štvorhre zviedli páry Hrnčiar – Vraneš proti Suchý – Raniak (nováčikovia v lige). Zápas z 0:2 prvý menovaný pár otočil na 3:2 a obhájil tak bronzovú priečku z minulého roka. Ďalší duel o 3. miesto v dvojhre medzi Milanom Vranešom a Oldom Husákom sa niesol v jasnej réžii Husáka, ktorý ho vyhral 3:0.

Nasledovali finálové zápasy. Vo štvorhrách sa proti sebe postavili páry, ktoré si finále zopakovali z minulého ročníka. A aj napriek tomu, že počas sezóny sa lepšie darilo dvojici Lesník – Majer, tak vo finále podľahla páru Haring – Caban 1:3, ktorí obhájili prvenstvo z minulého roka. Je to prvýkrát v histórii BBL, čo sa niekomu podarilo obhájiť titul z predchádzajúcej sezóny. O titul vo dvojhre bojoval Marcel Šurka, ktorý tretí krát v rade pokúšal získať titul. Po predchádzajúcich dvoch ročníkoch, keď v 4. ročníku prehral vo finále s Michalom Husákom a minulý rok s Jurajom Koleničkom si to tentokrát Šurka v maximálne vyrovnanom zápase s Branislavom Koczkášom nenechal ujsť a zvíťazil pomerom 3:2.

“Ako organizátor tohto podujatia a zároveň celej ligy by som chcel poďakovať všetkým za predvedené výkony počas celého 6. ročníka a verím, že dobrý pocit z bedmintonu počas celého roka si nenecháme ujsť ani v pripravovanom 7. ročníku, ktorého štart sa pripravuje od októbra 2017. Pred štartom nás čakajú vstupné turnaje, ktoré plánujeme na koniec septembra,” zhodnotil organizátor BBL Marek Hamran. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke Banskobystrickej bedmintonovej ligy.

Zápasy o medaile 6. ročníka BBL:

Zápas o 3. miesto štvorhra: Hrnčiar – Vraneš vs. Suchý – Raniak 3:2

Zápas o 3. miesto dvojhra: Vraneš vs. Husák 0:3

Finále štvorhra: Lesník – Majer vs. Haring – Caban 1:3

Finále dvojhra: Šurka vs. Koczkáš 3:2