Po úspešnom minuloročnom premiérovom ročníku Banskobystrické Občianske združenie URPÍN v spolupráci s RC Tartaros a s podporou Mesta Banská Bystrica a poslancov za volebný obvod Rudlová-Sásová organizuje druhý ročník podujatia Deň Sásovej- Rudlovej.

matiaciarik
Detský folklórny súbor Matičiarik.

Podujatie s podtitulom Sásovsko-Rudlovský jarmok sa uskutoční v sobotu 13. júna (od 10. do 23. hod.), aj tento rok na parkovisku na Pieninskej ulici. Obyvatelia sídliska s najväčším počtom obyvateľov Banskej Bystrici sa môžu tešiť na celý jeden deň zábavy. Samozrejme, vítaní sú všetci, aj „mimosídliskoví“ návštevníci.

Začiatok Dňa Sásovej-Rudlovej bude patriť deťom, čakajú ich rôzne kreatívne zábavy, hry aj divadlo a iste sa im bude páčiť aj trh remeselných výrobkov s ukážkami starých remesiel, či ukážky práce a techniky banskobystrickej Mestskej polície. Nebude chýbať ani skákací hrad a cukrová vata!

Na podujatí v priebehu dňa vystúpia súbory Dratvárik, Matičiarik, aj Arizonky a večer to budú kapely a zoskupenia Žiarislav a Bytosti, ABBa, Caliber X, Peacock Ball, Endless main, Acid Force a ďalší.

Občerstvenie počas celého dňa je samozrejmosťou.

13_ deň sásovej rudlovej