snehZáver týždňa má na stredné Slovensko priniesť sneženie rozmerov, na aké sme v posledných rokoch snáď i zabudli. V priebehu niekoľkých hodín môže napadnúť na území nášho okresu od 25 do 35 centimetrov snehu.

Keďže teploty v Banskej Bystrici by sa mali počas piatka držať okolo nuly a v sobotu navyše výraznejšie poklesnúť pod bod mrazu, biela perina môže skutočne narobiť v živote obyvateľov mesta problémy najmä v doprave.

„Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ konštatuje Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý vydal na piatok i sobotu pre náš okres výstrahu II. stupňa pred silným snežením.

SHMÚ zároveň varuje pred vetrom na horách a zároveň pred tvorbou snehových jazykov a závejí. Najmä vodiči by tak mali byť už od štvrtkového večera mimoriadne opatrní.

Po prechode frontu, v sobotu popoludní, už ďalšie výrazné sneženie nehrozí. Obloha sa má dokonca na krátky čas vyjasniť. V ďalších dňoch sa majú potom teploty v meste udržať dlhodobo pod bodom mrazu.