Podujatia Čepan Talks sú sprievodným programom Ceny Oskára Čepana. Vo štvrtok 26. mája o 17.30 h, do Stredoslovenskej galérie prinesie hostí, ktorí sa podelia o svoje skúsenosti z medzinárodného umeleckého trhu, marketingu a budovania značiek. 

talksMarek Šulik z marketingovej agentúry VISIBILITY predstaví ako efektívne využívať sociálne siete a internet na šírenie svojej tvorby. Zuzana Godálová z Nástupište 1-12 bude hovoriť o tom, ako zvládnuť rolu umelca/kurátora/editora/PR/predajcu/upratovača/… v jednom. Zuzana Pacáková predstaví príležitosti, ktoré mladým umelcom ponúka Cena Oskára Čepana. Čepan Talks sú sprievodným podujatím Ceny Oskára Čepana, konajúcim sa v Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach a Bratislave.

Cena Oskára Čepana je na Slovensku jediným dlhoročným ocenením v oblasti súčasného vizuálneho umenia a pre mladých umelcov predstavuje príležitosť rozvíjať svoju tvorbu v medzinárodnom kontexte. Cenu Oskára Čepana na Slovensku realizuje Nadácia – Centrum pre súčasné umenie.

Cena Oskára Čepana je určená mladým umelcom do 40 rokov pôsobiacim na Slovensku. Vek uchádzača nesmie do 31. decembra 2016 prekročiť hranicu 40 rokov. Účasť nie je obmedzená konkrétnym výtvarným médiom a vzťahuje sa na výstupy v ľubovoľnej oblasti súčasného výtvarného umenia. Cena nie je určená študentom, prebiehajúce štúdium v doktorandskom stupni však nie je prekážkou. Umelec musí byť umelecky aktívny na Slovensku a vystavovať značnú časť svojej tvorby. Umelecké dvojice, zoskupenia alebo kolektívy budú v súťaži akceptované, rezidenčný pobyt je však určený len jednej osobe. Podmienkou účasti na rezidencii v New Yorku je znalosť anglického jazyka na komunikatívnej úrovni. Výzva na prihlasovanie je otvorená do nedele 12. júna.