Po sobotňajšom treťom stretnutí semifinálovej play-off série medzi Banskou Bystricou a Popradom bol v nedeľu večer pod Urpínom na programe zápas číslo štyri. Na rozdiel od toho posledného, ten aktuálny rozhodla prvá tretina, v ktorej Poprad položil základ svojmu víťazstvu. Tri góly vsietené v rozmedzí desiatich minút im nakoniec stačili na víťazstvo v pomere 3:2.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:3 (1:3, 0:0, 1:0), stav série 2:2

Góly: 5. Rumpel (Češík), 59. Hvila (Češík) – 10. Kopecký (Wanvig, Svitana), 16. Svitana (Wanvig), 20. Kuľha (Škovira, Suchý)

HC ‘05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník, Vizváry, Kolba, Kubka, Bambúch, Biro, Bendík – Lažo, Hudec, Weissmann – Tománek, Hlinka, Hvila – Paľov, Šechný, Sýkora – Rumpel, Češík, Kútny

HK Poprad: Lipovský – J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár – Kuľha, Lundberg, Škovira – Kroták, Klouda, Rapáč – Hudec, Svitana, Wanvig – Vandas, Mlynarovič, Paločko.

Banskobystrickí hokejisti povzbudení víťazstvom z predchádzajúceho dňa vkročili lepšie aj do štvrtého zápasu semifinálovej play-off série hokejovej Slovnaft extraligy. Skóre sa im podarilo otvoriť už v piatej minúte zásluhou Rumpela. Úsmev z tvár inač skvelých fanúšikov domáceho klubu zobral následne Kopecký, ktorý vyrovnal na 1:1. Veľkú príležitosť na vsietenie druhého gólu baranov mal v 12. minúte Tománek, Lipovský mu však skvelým zákrokom radosť z presného zásahu nedoprial. Do konca prvého dejstva sa však skóre ešte menilo, a to hneď dvakrát. Štyri minúty pred koncom zvýšil na 2:1 Svitana, následne dve sekundy prd prvou sirénou potrestal Sýkorovo vylúčenie Kuľha.

Ak si niekto myslel, že po štvorgólovej prvej tretine bude aj banskobystrický hokejový štadión dejiskom divokej prestrelky, ako tomu bolo v prvom zápase v Poprade, bol na omyle. V druhej tretine totiž kanonieri oboch tímov vyšli naprázdno. Do brány si nenašiel cestu ani jeden z dvoch nádejných pokusov Škoviru, na druhej strane nepochodil ani Cebák. Rovnako sľubnú príležitosť nevyužil tiež „baran“ Šechný. Opticky boli lepší domáci, ktorých však do zúfalstva privádzal Lipovský. Ten svoj výborný výkon podčiarkol 39 sekúnd pred koncom druhej tretiny, kedy svojich podržal famóznymi zákrokmi pri pokusoch Cebáka a Bambúcha.

V tretej tretine to bola bielo-modrá barikáda hostí, ktorá úspešne zadržiavala údery dotieravých baranov. Práve oni museli tvoriť hru, na ich hokejkách však bola badateľná nervozita v podobe nepresností. Blízko ku gólu mali znovu hostia, Lundberg i Škovira však stroskotali na Šimonovičovi. Ďalší priebeh bol sprevádzaný nemohúcnosťou domácich znížiť a objavovať sa začali aj prvé šarvátky. Necelé štyri minúty pred koncom hrali domáci chvíľu s brankárom, chvíľu bez brankára a udreli 93 sekúnd pred koncom v presilovke 6 na 4 zásluhou Hvilu. Na viac však už čas nevyšiel, a tak von vyhral aj Poprad, ktorý vyrovnal sériu na 2:2.