Quantcast

AkSenMinulý týždeň sa v priestoroch Verejnej knižnice Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici (Okružná ul.) uskutočnil v poradí už tretí počítačový kurz, ktorý pre seniorov zorganizovalo regionálne Občianske združenie Aktívny senior (AkSen).

Prvé dva kurzy sa konali septembri a novembri minulého roka a treba povedať, že o kurzy je naozaj veľký záujem. V treťom kurze sa počas piatich dní osem seniorov veľmi usilovne zaškoľovalo  do základných zručností práce s počítačom a internetom. Na konci kurzu jeho účastníci samostatne napísali krátky list vo worde a odoslali  ho na mailovú adresu regionálnej koordinátorky AkSen. Témou bola Moja najkrajšia dovolenka alebo Kde som bol najďalej vo svete, na dovolenke či pracovnej ceste. Túto úlohu všetci bravúrne zvládli. Obsahom listov boli  krásne dovolenky aj pracovné potulky po Amerike, Izraeli, Nemecku, Korzike, ale aj spomienky na krásne prežité svadobné cesty na Mamai v Rumunsku či na Šumave.

Poslednou úlohou účastníkov kurzu bolo vyhľadať internetovú stránku www.aksen.sk a využívať jej ponuku informácií a služieb.

A keďže kurz končil v piatok na sv. Valentína, všetci spoločne si pochutnali na dobrých domácich zákuskoch a medovine.

AkSen 4Počítačový kurz pre seniorov ústretovo podporilo vedenie Verejnej knižnice Mikuláša Kováča. Zástupcovia AkSen darovali knižnici knihu Kandidát (M. Hečko, M. Havran).

AKSEN – Aktívny senior je občianske združenie, ktoré môže v právnych vzťahoch vystupovať aj pod skráteným názvom AkSen o.z. Jeho poslaním je presadzovať záujmy seniorov, zvyšovať povedomie o význame aktivít pre seniorov a ich aktívnej úlohe v spoločnosti, byť poradenským centrom na zlepšenie orientácie a samostatnosti seniorov vo vybraných oblastiach (bývanie, financie, zdravie, trh práce, spoločnosť), zlepšovať integráciu seniorov do spoločnosti a medzigeneračnú komunikáciu, umožňovať ďalšie vzdelávanie seniorov a konkrétne využitie ich životných skúseností, poskytovať, organizovať a sprostredkovávať podujatia a služby pre seniorov a poskytované seniormi, ako aj charitatívnu pomoc rôzneho druhu pre sociálne slabších a postihnutých seniorov.

Regionálnou koordinátorkou AkSen v Banskej Bystrici je Natália Ceglédyová, ktorá vás rada poinformuje o pripravovaných podujatiach pre banskobystrických seniorov. (ncegledyova@aksen.sk, bbystrica@aksen.sk, www.aksen.sk)