Športová olympiáda seniorov zaznamenáva u skôr narodených Banskobystričanov každý rok veľký úspech. Už v utorok, 3. októbra odštartuje jej jubilejný pätnásty ročník. Začiatok olympiády organizátori naplánovali na ôsmu hodinu. 

Aj tento rok sa dejiskom športovej olympiády seniorov stane športový areál základnej školy na Golianovej ulici. Seniori budú môcť znovu súťažiť vo viacerých disciplínach, ktorými sú napríklad beh na päťdesiat metrov či streľba na bránu florbalovou hokejkou.

Medzi súťažnými disciplínami nebude chýbať ani tradičný štafetový beh a hod loptou do basketbalového koša. Pre seniorov budú pripravené aj outdoorové posilňovacie stroje, na ktorých si budú môcť zacvičiť v rámci nesúťažných disciplín. Dôchodcovia budú môcť okrem ocenení v jednotlivých kategóriách získať aj zaujímavé ceny v tombole.

Športovej olympiády sa môže zúčastniť každý Banskobystričan, ktorý je poberateľom starobného dôchodku. Prihlasovanie dôchodcov na olympiádu bolo možné do piatka 29. septembra, avšak tí, ktorí by sa tohto obľúbeného športového dňa chceli zúčastniť, je tu možnosť prihlásenia sa priamo v deň podujatia. Záujemcovia sa v tento deň môžu prihlásiť pri prezentácii, ktorá sa uskutoční pred oficiálnym začiatkom olympiády, a to v čase od 8.00 do 9.00 hod.

Športová olympiáda seniorov je tak ako po minulé roky, aj tento rok súčasťou Akadémie európskeho seniora 2017. Okrem olympiády sa počas októbra pre seniorov uskutočnia aj ďalšie sprievodné podujatia či viaceré prednášky, diskusie a workshopy.