Futbalové nižšie súťaže (až na DOXXbet ligu) dopísali tento víkend svoju jesennú časť. Prinášame vám prehľad z posledného hracieho týždňa.

DOXXbet liga – západ – 14. kolo

Po nedeľňajšom súboji s B-čkom bratislavského Slovana sa Pohronie posunulo o dve priečky vyššie, na šiestu pozíciu. Skvelý štart do stretnutia zaobstaral gólom z tretej minúty Lukáš Garaj a po necelej polhodine hry sa k nemu pridal René Paraj. Toto skóre 2:0 si Pohronie postrážilo až do konca zápasu. Rezerva šošonov podľahla Nitre a tak si značne skomplikovala naháňačku za vedúcou Skalicou. Prekvapením kola bola vôbec druhá výhra predposlednej Dubnice v sezóne, a to v dueli so Sereďou.

DOXXbet liga – východ – 14. kolo

Moldava hostila už v piatok druhý tím súťaže Zvolen. Polčas skončil bez gólov, ale nepríjemné chvíle pre Zvolenčanov prišli od 65-tej minúty. Vtedy inkasovali gól z kopačky Antona Ribára a o tri minúty neskôr sa nechal vylúčiť kapitán Lokomotívy Michal Rakovan. Túto situáciu zvládol napokon Zvolen na výbornú, pretože v 71. minúte mu zariadil bod Jan Staško, aj napriek početnej nevýhode. Dolnokubínčania prekvapujúco zdolali Bardejov a vedúce Michalovce nečakane podľahli Prešovu. Na poslednom mieste sa po poriadnej facke od košickej Lokomotívy ocitol Trebišov.

III. liga – 13. kolo

Tímom z nášho regiónu sa v 13. kole tretej ligy nedarilo. Najúspešnejšia bola Kremnička, ktorá vydolovala aspoň bod v Žarnovici. Vyhrávala gólom do šatne od Jakuba Tótha, ale domáci Michal Laurov v 62. minúte vyrovnal na konečných 1:1. Rakytovciam sa podarilo konečne na štvrtý pokus skórovať a to do siete silného Martina. Presadil sa Daniel Kohút, no na body to napokon nestačilo. Švrtú porážku v rade si pripísala rezerva Pohronia, a to s Krásnom. O výsledku bolo rozhodnuté už po prvom dejstve, jediný gól Pohronia dal Radovan Ďurovič znižujúci v závere prvého polčasu na 1:2. Tím Brusna – Ondreja nezvládol zápas v Bytči, na čele ligového pelotónu je Teplička nad Váhom, ktorá využíva zaváhania dobiedzajúceho Martina a Makova v posledných kolách na navýšenie náskoku.

IV. liga – juh – 13. kolo

Po 13. kole sa udiala zmena na vedúcej pozícii v tabuľke. V priamom súboji o prvé miesto totiž rezervný tím Podbrezovej uspel s Poltárom a nahradil ho na čele tabuľky. O mimoriadne dôležitom triumfe rozhodla až druhá 45-minútovka, v ktorej sa presadil Ján Nosko a Dejan Peševski. Úspešný bol aj ďalší tím z nášho regiónu – badínsky Jupie, ktorý ešte bdue mať čo to povedať v bojoch o prvú priečku. Fantastickú sériu víťazstiev predĺžil na číslo 5, keď zdolal Fiľakovo. Po necelej polhodine otvoril skóre Fiľakovčan Eugen Bari, ale Jupie inkasovalo len raz v posledných štyroch zápasoch a aj do konca tohto už gól nedostalo. Naopak už v 34. minúte vyrovnal Peter Výlupok a o moment neskôr vo forme hrajúce Jupie ešte viac vzpružilo vylúčenie domáceho Juraja Liptáka. Početnú výhodu pretavil do gólovej podoby a povinné 3 body zabezpečil v 80. minúte Oliver Ďurta. Ako je na tom zle posledný celok ligy Divín ukázal zápas predposledného s posledným. Predposledná Hriňová si vychutnala Divín výsledkom 4:0. Zvolen delil body s tabuľkovým susedom z Revúcej, keď ani v treťom zápase nedokázal prekonať brankára súpera.

V. liga – skupina C – 13. kolo

Piatej lige naďalej kraľuje Medzibrod s deviatimi bodmi navyše pred Pliešovcami. Braväcovo nedalo šancu Slovenskej Ľupči, ktorá prehrala trikrát v rade. Jupie po prehre v derby so Šalkovou cestovalo do Lieskovca, ale ten veru nebol veľmi dobrým hostiteľom. Po góloch Svinteka a Sudimáka vyhrávalo v 50-tej minúte už 2:0. Peter Vozár o štyri minúty neskôr dal svojim korigujúcim gólom šance Jupie na bodový zisk. Tie sa však zmenšovali narastajúcim časom a navyše v 82-hej minúte sa práve Vozár nechal po druhej žltej karte vylúčiť. Napriek tomu o pár sekúnd po jeho vylúčení dokázali oslabené Podlavice vyrovnať. Hrdinom sa stal Marek Jobko, ktorý zariadil cenný bod pre svoj tím. Šalková bojujúca o prvé priečky a nabudená hladkým víťazstvom 3:0 v derby s Jupie hostila Štiavnické Bane. Tri góly Martina Štulajtera v priebehu 24-tej až 47-mej minúty prakticky rozhodli zápas. V 55. minúte síce hostia znížili, ale vzápätí  prišiel ďalší zásah Šalkovej a to z kopačky Lukáša Paloviča. Ten pridal o 10 minút ďalší gól a teda len dvaja strelci sa postarali o vysoké víťazstvo 5:1.

I. trieda – 13. kolo

V prvej triede posledný B-tím Brusna – Ondreja nestačil ani na Podkonice, keď prehralo zápas gólmi zo 76. a 80. minúty. Selce predvádzajú kvalitné výkony a potvrdili to aj v súboji so Strelníkmi. Po necelej polhodine hry totiž viedli už 0:2 po presných zásahoch Vladimíra Túryho a Mariána Dirbáka. V 35. minúte Ivan Majer znížil na 1:2 a zdramatizoval tak stretnutie. Avšak v 75. minúte rozhodol definitívne o troch bodoch pre Selce druhým gólom Túry. Selčania vyhrali tri zápasy po sebe, patrí im stále tretie miesto, navyše výrazne sa priblížili k vedúcemu Jakubu. Ten sa dostal na čelo tabuľky pretože vďaka dvojgólovému Danielovi Balonovi  zvíťazili 2:0 nad Tatranom Čierny Balog. Zároveň však Jakub môže ďakovať Ponikám, ktoré prekvapujúco zdolali Braväcovo a to jednoznačne 5:1.

13. TJ ŠK Hronec 11 2 2 7 18 : 26 8(-3)
14. logo FK – 34 Brusno – Ondrej B 13 1 4 8 7 : 27 7(-3)

II. trieda skupina A – 13. kolo

Banskobystrický Savon sa pozviechal po debakli 3:9, ktorý mu uštedrila rezerva Šalkovej. Dokázal zdolať Hronsek, no tretie víťazstvo v sezóne ho z najhlbších vôd tabuľky nedostalo. Rezerva Šalkovej tento raz gól nedala a delila body s Malachovom. Na jej opačnom konci sa veľa nezmenilo, Tajov podľa predpokladov zdolal Staré Hory, keď sa zablysol hetrikom Matej Pánik a gól pridal aj Daniel Balon. Králiky si ale stále pred Tajovom držia bodový náskok, keď vyprášili jeden z najsilnejších tímov v súťaži – Harmanec. Ľubietová bola po katastrofálnych výsledkoch blízko k tomu aby bodovala, keď vyhrávala od 17-tej minúty gólom Frederika Sauku, no napokon Pršany otočili zásluhou Martina Kapustu a Petra Snopka, zápas.

Dúbravica – Mičiná 5:1
Hiadeľ – Riečka 1:2
Horné Pršany – Ľubietová 2:1
Harmanec – Králiky 1:8
Tajov – Staré Hory 4:1
Savon BB – Hronsek 2:1
Malachov – Šalková B 0:0

1. logoOZ KRÁLICKÁ TIESŇAVA 13 12 1 0 80 : 11 37