Z dôvodu nevyhovujúceho technického stavu súčasných mestských priestorov, v ktorých je Slovenská pošta v prenájme, zmení sásovská prevádzka tejto spoločnosti od júna svoje sídlo.

postaAko sme vás informovali už v januári, Slovenská pošta zvažovala náhradné priestory pre svoju banskobystrickú pobočku v Sásovej. Už vtedy sa hovorilo o priestoroch v budove “polikliniky” no predstavitelia pošty túto informáciu ešte nepotvrdili. “Spolu s mestom hľadáme riešenia, pričom jednou z alternatív je presťahovanie pošty do iných vyhovujúcich priestorov,” uviedla pre BBonline.sk hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová. Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker teraz tlačovú agentúru SITA informoval, že pošta v Sásovej definitívne zmení adresu na Rudohorskú 27.

Ešte v decembri bol havarijný stav priestorov, v ktorých sídli banskobystrická Pošta 11, témou aj na zasadnutí mestských poslancov.Pošta Banská Bystrica 11 sídli v priestoroch na Rudohorskej ulici, ktorých vlastníkom je Mesto Banská Bystrica. Podľa mestského poslanca Tomáša Novanského (Smer-SD, SNS, ĽS-HZDS), dokonca kvôli nevyhovujúcim hygienickým podmienkam hrozilo zatvorenie pošty.

“Z dôvodu zatekania vody do pobočky vykonalo Mesto Banská Bystrica čiastkové opravy, pričom prisľúbilo realizáciu ďalších potrebných opráv po zlepšení klimatických podmienok. Slovenská pošta odstránila akútne nedostatky aj na vlastné náklady,” uviedla pre BBonline.sk hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová. Spoločnosť vynaložila na opravy a provizórne opatrenia viac než dvetisíc eur, ďalšie nutné opravy by si podľa nich vyžiadali ešte asi 3,5 tisíca eur. Napriek tomu sa napokon spoločnosť rozhodla pre sťahovanie.