Ešte v decembri bol havarijný stav priestorov, v ktorých sídli banskobystrická Pošta 11, témou aj na zasadnutí mestských poslancov. Vedenie Slovenskej pošty teraz v spolupráci s mestom hľadá aj iné vhodné priestory pre umiestnenie tejto prevádzky na sídlisku Sásová.

postaPošta Banská Bystrica 11 sídli v priestoroch na Rudohorskej ulici, ktorých vlastníkom je Mesto Banská Bystrica. Podľa mestského poslanca Tomáša Novanského (Smer-SD, SNS, ĽS-HZDS), dokonca kvôli nevyhovujúcim hygienickým podmienkam hrozilo zatvorenie pošty.

„Z dôvodu zatekania vody do pobočky vykonalo Mesto Banská Bystrica čiastkové opravy, pričom prisľúbilo realizáciu ďalších potrebných opráv po zlepšení klimatických podmienok. Slovenská pošta odstránila akútne nedostatky aj na vlastné náklady,“ uviedla pre BBonline.sk hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová. Spoločnosť vynaložila na opravy a provizórne opatrenia viac než dvetisíc eur, ďalšie nutné opravy by si podľa nich vyžiadali ešte asi 3,5 tisíca eur.

Pošta v Sásovej tak nateraz poskytuje služby v plnom rozsahu a v pôvodných priestoroch. Zotrvať v nich ale nemusí. „Spolu s mestom hľadáme riešenia, pričom jednou z alternatív je presťahovanie pošty do iných vyhovujúcich priestorov,“ doplnila Pondelová.