V sobotu, 27. mája sa uskutoční na banskobystrickom sídlisku Rudlová-Sásová tretie kolo športového podujatia SBA 3×3 Basket Tour.

Slovenská basketbalová asociácia pripravila tento rok opäť ďalší ročník podujatia SBA Tour 2017. Počas mája už prebehli prvé dve kolá v Šamoríne a v Košiciach.

Tretie kolo basketbalovej tour v meste pod Urpínom na ihrisku na Rudohorskej ulici odštartuje o 9-tej hodine, a to prezentáciou súťažných tímov a následnými úvodnými zápasmi. Vyraďovacie boje začnú okolo poludnia a podujatie potrvá približne do 18-tej hodiny. Tí, ktorí by sa chceli zúčastniť basketbalového turnaja, majú ešte stále možnosť prihlásiť sa na turnaj. Súťažiaci sa môžu prihlásiť prostredníctvom webovej stránky 3x3planet. Registrácia potrvá do štvrtka, 25. mája. Víťazné tímy budú ocenené rôznymi finančnými výhrami a vecnými cenami. Prize money v mužskej kategórii je na úrovni 400 € pre víťazov, dvesto pre druhý tím a stovka pre tretí umiestnený celok. V ženskej kategórii je rovnako prize money odstupňované a to od 200 eur pre víťazný celok, sto eur pre druhý a päťdesiat pre tretí umiestnený tím.

Posledné regionálne kolo sa uskutoční v Handlovej, pričom samotné veľké finále prebehne v Bratislave počas júla pri nákupnom centre Eurovea. Súťažiť sa bude celkovo v štyroch kategóriách, ktorými sú muži, ženy, juniori a juniorky. Víťaz mužskej kategórie SBA 3×3 Tour postúpi na challenger do Moskvy, na podujatie Moscow Open.

Súčasťou basketbalového turnaja v meste pod Urpínom bude aj Grafitti Jam, ktorý bude prebiehať na stene pri ihrisku. Návštevníci podujatia majú možnosť zasprejovať si vďaka občianskemu združeniu Fopart.