Quantcast

Na banskobystrickom sídlisku Sásová nefungovala  dodávka elektrickej energie. Výpadok nastal podľa našich čitateľov  v pondelok okolo pol ôsmej večer na území takmer celej Sásovej. Netýkal sa napríklad častí ulíc Magurská alebo Pieninská.

Ako informovala zákaznícka linka Stredoslovenskej energetiky, na odstránení výpadku sa ihneď pracovalo a elektrárne rátali s výpadkom až do 22-hej hodiny.

Dodávky elektrickej energie boli podľa informácií od čitateľov BBonline.sk obnovené postupne od trištvrte na deväť. Výpadok trval viac ako jednu hodinu.

Aktualizácia 5.04.2011 16.00 h: Dôvodom poruchy bolo spadnuté vedenie vysokého napätia. Ako portál BBonline.sk informovala Jana Bolibruchová zo Stredoslovenskej energetiky: “K výpadku elektriny došlo o 19,34 hod z dôvodu poruchy na vysokom napätí, a to v dôsledku spadnutého poškodeného vodiča, vzhľadom na nepriaznivé počasie. Časť obyvateľov mala obnovenú dodávku do 3 minút, ďalšia skupina o 20.47 hod a najväčšia skupina obyvateľov bola opätovne zásobená elektrinou časom 20.53 hod. V časti Rudlová bola obnovená dodávka elektriny z iných napájacích bodov časom 21,30 hod.”

Takto to vyzeralo v Sásovej v pondelok večer, ako je aj na záberoch vidieť, elektrina na zlomok sekundy niekoľkokrát nabehla aj počas výpadku:
[youtube D8FjR32Lhrg 420 260]