Spoločnosť Regiojet, patriaca do českej skupiny Student Agency, pokračuje v expanzii na Slovensku a spolu s novým železničným grafikonom od 13. decembra prinesie ďalší medzinárodný rýchlik aj do Banskej Bystrice.

Astra fotoMedzi Zvolenom a Prahou v súčasnosti chodia tri priame vlakové linky, na ďalšie je potrebné prestupovať v Žiline. To sa však od decembra zmení a štátny dopravca zruší priame medzinárodné rýchliky cez Banskú Bystricu. Nový rýchlik spoločnosti RegioJet ponúkne od 13. decembra odjazd svojho rýchlika zo Zvolena o 4.08 h ráno, a z Banskej Bystrice o 4.57 h. Do Prahy tento vlak príde o 11.58 h pred obedom. Opačným smerom z pražského hlavného nádražia bude jazdiť o 14.46 h, do Banskej Bystrice bude prichádzať o 21.26 a do Zvolena o 21.52 h. Jeho trasa, bude podobne ako pri ostatných spojoch RegioJetu, smerovať najsevernejšou trasou cez Ostravu. Okrem menších staníc tak nevynechá Martin, Žilinu, Havířov, Ostravu, Olomouc či Pardubice.

„Súčasne plánujeme zaviesť náväzné autobusové spojenia luxusným autobusom RegioJet z Rimavskej Soboty a regiónu Horehronia, ktoré budú na vlak naväzovať v Banskej Bystrici,“ priblížil majiteľ spoločnosti Radim Jančura. Ďalšie podrobnosti spojenia plánuje dopravca zverejniť v novembri. Do rýchliku chce RegioJet zaradiť svoje najmodernejšie vozne Astra s dotykovými obrazovkami zabudovanými v sedadlách podobne, ako je to je v jeho moderných autobusoch. Tými už od februára prevádzkuje autobusové spojenie Banskej Bystrice, Nitry a Bratislavy.

Spoločnosť RegioJet už zároveň avizovala že sa zapojí aj do avizovaného tendra na prevádzku rýchlikov medzi Banskou Bystricou a Bratislavou, ktorý by sa mohol do reality pretaviť na budúci rok.