V prvom povianočnom, 38. kole hokejovej Slovnaft extraligy si v Nitre posledný tím tabuľky zmeral sily s treťou Banskou Bystricou. Z napínavého priebehu zápasu nakoniec vzišiel víťaz v podobe tabuľkovo silnejšieho celku z mesta pod Urpínom.

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica  5:6 pp (3:3, 1:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 9. Rais (Saliji, Čaládi), 10. Spilar (Ďurák, Ručkay), 17. Ručkay (Spilar, Štefanka), 26. T. Chrenko (Novák, Saliji), 56. Chrenko (Novák, Korhoň) – 1. Cebák (Ján Sýkora, Hudec), 13. Šechný (Ján Sýkora), 14. Paľov (Hvila, Šechný), 21. Kútny (Hlinka), 52. Tománek (Hudec),61. Sýkora (Šechný, Cebák)

Zostavy tímov:

HK Nitra: Čiliak – Fabian, Rais, Ďurák, König, Mich. Novák, J. Polák, L. Gabriš – Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay – Čaládi, Marek Slovák, S. Saliji – Korhoň, T. Chrenko, Šumichrast – Štumpf, Uhnák, Podstavek

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník, Bambúch, Kubka, Kolba, Biro, Vantroba, Vizváry – Tománek, Hudec, Miroslav Hlinka – Ján Sýkora, Šechný, Hvila – Rumpel, Paľov, Kútny – Vartovník, Heizer, Hamrák

Diváci na nitrianskom štadióne dnes dostali okrem snehovej, aj bohatú gólovú nádielku. V prvej tretine sa hráči presadili spolu šesťkrát, po tri „kusy“ na každej strane. Divokej prestrelke napovedal už prvý gól stretnutia, ktorý padol po 30 sekundách hry z hokejky Cebáka. Nitra následne tesne po vlastnom oslabení vyrovnala. Salijiho strelu Šimonovič len vyrazil a puk do brány poslal Rais. Za 38 sekúnd sa domáci tešili opäť. Tentokrát skóroval po krásnej akcii Špilar. V 13. minúte sme vyrovnali tentokrát my – nitrianska obrana prišla o puk a Šechný voľný priestor využil na vsietenie druhého banskobystrického gólu. Opäť neprešla ani minúta a červené svetlo zasvietilo opäť. Barani prebrali vedenie, keď sa v neprehľadnej situácii pred bránou najlepšie zorientoval Paľov. Nitra vyrovnala a uzavrela skóre prvej tretiny gólom na 3:3 v polovici 17. minúty. Pri signalizovanom vylúčení sa z medzikružia presadil Ručkay.

Aj prvá minúta druhej tretiny priniesla gólovú radosť. Paradoxne skórovali práve oslabené „nulapäťky“, ktoré opäť po chybe obrany zvýšili zásluhou osamoteného Kútneho. Aj ďalší priebeh zápasu bol poznačený našimi vylúčeniami. Počas jedného z nich domáci opäť vyrovnali a zápas si tak udržiaval tempo i napätie. Trpezlivý Chrenko váhal, až nakoniec pri pokuse o nahrávku nastrelil Kolbu, od ktorého sa puk nešťastne odrazil do našej brány. V ďalšom priebehu boli nebezpečnejší domáci, ktorí viackrát nebezpečne zaútočili. V závere mohol zvýšiť Chrenko, ktorý vo vlastnom oslabení takmer využil hrubku Šechného, hráč druhej tretiny – Šimonovič však ďalším skvelým zákrokom rozhodol, že skóre druhej tretiny sa už meniť nebude.

Tretia tretina začala nebezpečnou šancou Čaládiho a ďalšou možnosťou domácich prebrať vedenie, opäť však úradoval výborný Šimonovič. Nitra hrala veľmi dobre a na ľade prekvapivo nebol badateľný priepastný tabuľkový rozdiel aktérov tohto zápasu. Aj druhy muž v maske – Čiliak, mal niekoľko svetlých momentov, hlavne pri strele Cuníka či možnosti Rumpela, na ďalší gól sa tak muselo ešte počkať. Ten 2 862 divákov videlo opäť v presilovke domácich, znovu však skóroval banskobystrický hokejista. Brejkovú príležitosť využil najlepší strelec ligy Tománek, ktorý vsietil už svoj 25. gól sezóny. Nitra sa necelé 4 minúty pred koncom dočkala zaslúženého vyrovnania, keď Novákovu nahrávku spoza brány zužitkoval Tomáš Chrenko a poslal zápas do predĺženia.

V ňom sa hneď v prvej minúte presadil prekrásnym gólom Ján Sýkora. Jeden z najkrajších gólov celej sezóny nám tak zaistil víťazstvo a zisk dvoch bodov.