Mesiac, pre ktorý sú príznačné vrtochy počasia si môžu návštevníci Europa Shopping Center užiť v pohodlí detskej izby, ktorú centrum pripravilo pre všetkých malých i veľkých priaznivcov detskej zábavy. Do aranžovaného priestoru izby využívanej ako detský herný kútik zavítajú aj rozprávkové bytosti a jeho úprimnú detskú atmosféru využije centrum aj pre charitatívnu burzu oblečenia pre najmenších.   

Detskou izbou, ktorú na prízemí centra zariadila spoločnosť Möbelix, sa už dnes rozlieha hlasitý smiech jej najmenších návštevníkov. Každý deň, vrátane víkendov, v čase od 13:00-18:00 hod. pozýva tento milý priestor nielen k nahliadnutiu, ale aj jeho aktívnemu využitiu. Okrem nábytku, prispôsobenému potrebám a zručnostiam detí, sú totiž v detskej izbe umiestnené hračky a interaktívne hry od prevádzok centra, ktoré môžu deti naplno využiť k hre.

„Detské herné plochy patria medzi naše najvyhľadávanejšie miesta, najmä pri návštevách celých rodín. Je preto jednou z našich priorít spríjemniť rodičom s deťmi čas strávený v centre, aby tak dospelí vybavili všetko potrebné a deti sa mohli venovať hre, predstaveniam, čítaniu, alebo ďalším podnetným aktivitám, na ktoré sa zameriavame pri tvorbe detského programu,“ vysvetľuje Romana Dorotovičová, Marketing Coordinator Europa SC.

Detská izba je dostupná širokej verejnosti bez poplatkov a bez nutnosti rezervácie. Dva najbližšie aprílové víkendy sa v nej dokonca budú diať zázraky. V dňoch 15. a 16. apríla a tiež 22. a 23. apríla 2023 detskú izbu navštívia rozprávkové bytosti z rozprávok Labková patrola a Ľadové kráľovstvo, s ktorými si budú môcť najmladší návštevníci centra zatancovať, do sýtosti sa vyhrať, prípadne si odniesť aj pamiatku v podobe spoločnej fotografie so svojimi rozprávkovými kamarátmi.

 

Priestory detskej izby sa centrum rozhodlo poskytnúť aj pre dobročinný a zároveň mnohými vyhľadávaný zámer. Občianske združenie Creativas Made v nej bude počas mesiaca apríl zbierať nosené aj nenosené detské oblečenie. Rodičia, ktorí prídu do centra s deťmi, tak môžu efektívne využiť čas a zároveň prispieť na dobrú vec. Darovať môžu oblečenie veľkostí od bábätiek až po školákov, odevy je pritom potrebné pred darovaním oprať a v prípade väčšieho množstva aj veľkostne roztriediť. Burza vyzbieraného oblečenia, ktoré určite pomôže nejednej rodine, sa uskutoční v máji.

Detská izba je otvorená každý deň od 13:00-18:00 hod., vrátane víkendov.

Návštevníkom centra bude k dispozícii do 27. apríla 2023.