Quantcast

Posledný januárový deň oslavoval stredopoliar Dukly Banská Bystrica Jakub Považanec dvadsiate tretie narodeniny. Pri tejto príležitosti sme sa s ním porozprávali o priebehu zimnej prípravy aj o cieľoch mužstva do jarnej časti Corgoň Ligy.

FK Dukla Banska Bystrica - MFK Tatran Liptovsky Mikulas, 5.2.2014Dukla Banská Bystrica sa nachádza po jesennej časti na siedmej pozícii so ziskom 27 bodov z devätnástich zápasov. Je podľa teba táto štatistika zodpovedajúca kvalite a sile mužstva?

Pred sezónou bol cieľ stanovený na stred tabuľky, čo sa po jeseni z časti podarilo, ale myslím si, že keby zvládneme pár zápasov alebo lepšie povedané pár zásadných momentov, mohlo to byť ešte lepšie. Môžem povedať, že kvalita kádra má na viac, ako je 7. miesto. 

Ty si patril medzi členov základnej zostavy. Odohral si dokopy dvadsať duelov, v ktorých si strelil tri góly. Si spokojný s tvojimi doterajšími výkonmi?

Je pravda, že som odohral každý jeden z odohraných zápasov a myslím, že z posledných sezón to bola moja najvydarenejšia. Takže určite tam bola spokojnosť. Samozrejme, nesmiem zaspať na vavrínoch, musím stále napredovať a verím, že svoj vrchol mám ešte pred sebou.

Momentálne sa nachádzate vo fáze zimnej prípravy. Môžeš popísať, ako prebieha váš tréningový plán v týchto dňoch?

Tento týždeň máme každý deň po jednom tréningu, okrem pondelka, kde sme trénovali dvojfázovo. Momentálne sa už sústreďujeme hlavne na prácu s loptou a taktickú stránku hry. Skúšame nové veci v ofenzíve a snažíme sa zapracovať aj na obrannej fáze.

Ako hodnotíš sústredenie v Prahe, kde ste odohrali dve prípravné stretnutia proti lídrovi Sparte Praha a Dukle Praha?

Sústredenie prebehlo podľa plánov a splnilo svoje, keďže sme odohrali dva kvalitné zápasy s top tímami z Česka. V obidvoch stretnutiach sme boli minimálne vyrovnanými protivníkmi, aj keď výsledky hovoria niečo iné. Kvalita súperov sa však naplno prejavila v záverečných dvadsiatich minútach, kde sme inkasovali pomerne veľa gólov.

Dukla_Trnava_futbal_ 11V Bystrici si už zažil veľa trénerov. Mohol by si povedať, ktorý z nich bol podľa teba ten najlepší?

V Dukle som už dlho a prešiel som mnohými kormidelníkmi. Ale ak by som mal povedať jedno meno, tak to bude Jozef Jankech, ktorý ma vytiahol do prvého tímu.

Ako vidíš nášho momentálneho kormidelníka Norberta Hrnčára a ako hodnotíš jeho tréningové jednotky?

Tréner Hrnčár má svoje tréningové praktiky, tak ako každý. Myslím si však, že hráči si zvykli na jeho metódy pomerne rýchlo. Snažíme sa robiť hlavne veľa s loptou, čo mne vyhovuje, takže ho určite hodnotím pozitívne.

Čo podľa teba spôsobuje stále klesajúci počet divákov na futbalových zápasoch?

Ťažko sa vžívať do role diváka. Podľa mňa je však najväčšia príčina v kvalite našich futbalových štadiónov.

Aké sú ciele mužstva do jarnej časti súťaže?

Ciele do jarnej časti sú zaradiť mladých hráčov do kádra, lebo postupne začleňujeme čoraz mladšie ročníky do A mužstva. V druhom rade určite neskončiť horšie, ako tomu bolo po jesennej časti súťaže.