Roosvetlova nemocnica v Banskej Bystrici zavádza od piatka, 9. októbra v súvislosti s ochorením Covid-19 nové opatrenia. Tie budú mať dopad na vstup do nemocnice, urgentný príjem či hospitalizáciu. Dbať sa bude aj na zvýšenú hygienu.

Nemocnica zaznamenala ku piatku štrnásť pacientov s ochorením Covid-19, z toho traja sú napojení na pľúcnu ventiláciu. Pozitívne testovaní sú aj pätnásti zamestnanci. V súvislosti s aktuálnym stavom nemocnica pristupuje k novým opatreniam.

V nemocnici je od piatka možné pohybovať sa len s prekrytím horných dýchacích ciest. Pri vstupe je nutné dezinfikovať si ruky, pričom všetkým bude zmeraná aj teplota. V prípade zvýšenej teploty dostane návštevník červený ramienok. Nemocnica žiada aj o dodržiavanie dostatočných rozostupov.

Do nemocnice bude možné vstupovať len hlavným vchodom pod lôžkovou časťou na -1. podlaží a hlavným vchodom do polikliniky. Vchod do poliklinickej časti bude otvorený len v čase od 05:30 do 17:00. Ostatné vchody budú uzamknuté.

Pred vstupom na urgentný príjem pacientov najskôr čakajú vyšetrenia v triediacom stane. Príjem pacientov na hospitalizáciu bude prebiehať cez prijímaciu kanceláriu a Centrálny príjem pacientov tak, ako to bolo doposiaľ.

Od piatka budú príbuzní pacientov odovzdávať veci nevyhnutnej potreby pod monoblokmi B1+B2. Návštevy sú zakázané aj naďalej. Výnimkou je pôrod. Vtedy je povolený aj vstup sprievodnej osoby.

Ambulantné vyšetrenia budú prebiehať počas ordinačných hodín. V prípade, že to umožňuje zdravotný stav pacienta, nemocnica odporúča prednostne využívať služby e-receptu a telefonické konzultácie. Naplánované rehabilitačné procedúry prebiehajú bez obmedzenia. Nemocnica neruší ani naplánované operačné výkony.