Takmer 45% Banskobystričanov si myslí, že ich mesto sa rok po komunálnych voľbách mení k lepšiemu. Peter Gogola by sa aj preto s výrazným náskokom opäť stal primátorom Banskej Bystrice. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti REGIONAL MEDIA, s.r.o., ktorá ho pre portál BBonline.sk realizovala na vzorke 845 respondentov v uliciach mesta začiatkom novembra.

Mení sa Banská Bystrica rok po komunálnych voľbách k lepšiemu? Tak znela prvá otázka, ktorú anketári kládli respondentom v uliciach mesta. Necelých 45% ľudí si myslí, že áno. Vyše 31% respondentov na otázku odpovedať nevedelo a len necelých 24% si myslí, že Banská Bystrica sa k lepšiemu nemení.

Prieskum ďalej skúmal, či by Peter Gogola obhájil kreslo primátora, medzi troma hlavnými možnosťami výberu však bol aj Martin Baník, ktorý sa v Gogolov prospech vlani vzdal kandidatúry. Peter Gogola by po roku vo funkcii obhájil primátorské kreslo aj v prípade, ak by sa neopakoval scenár z pred minuloročných volieb. Rozdiel medzi Gogolom a Vážnym aj z dôvodu zahrnutia Martina Baníka nedosiahol vysoký rozdiel z minuloročných volieb, stále je však pomerne výrazný. Gogola by získal 35,62% hlasov, Ľubomír Vážny 29,59%, Martin Baník 13,37% a 21,07% respondentov by sa volieb nezúčastnilo, respektíve by svoj hlas odovzdalo inému kandidátovi.