Najväčší alternatívny festival na strednom Slovensku ponúkne 24. a 25. júna jedinečné koncerty svetových kapiel. Organizátori štvrtého ročníka festivalu ROCKSCAPE, ktorého domovským stánkom sa stal zrekonštruovaný amfiteáter v Banskej Bystrici, si na tohtoročnom výbere kapiel dali skutočne záležať.

rockscape 2015 (56)Kontroverzný slovinský industrial, dynamický rock‘n’roll či alternatívny metal či budú zárukou skvelých koncertných zážitkov.

Po minuloročnom výbere toho najlepšieho zo slovenskej hudobnej scény budú tentokrát dve festivalové pódiá okupovať zahraničné hviezdy. Vrcholom piatkového večera bude vystúpenie kontroverznej slovinskej kapely Laibach. Temná industriálna formácia, ktorá na scéne pôsobí od roku 1980, odohrala na Slovensku niekoľko koncertov, prvýkrát sa však predstaví na open-air pódiu s veľkolepou projekciou. Obrovským lákadlom je jediné tohtoročné vystúpenie nemeckej progresívne-metalovej kapely Disillusion, ktorá prisľúbila koncertný program postavený na piesňach z ich najznámejšieho albumu Gloria. Temnú, ale výbornú atmosféru umocní aj vystúpenie slovenskej kapely The Last Days of Jesus, ktorá u nás koncertuje veľmi zriedka.

Silné koncertné zážitky kapiel “náročnejších žánrov“, budú striedané energickými vystúpeniami ďalších zahraničných hviezd. Neuveriteľnú show už na prvý pohľad sľubuje rakúska ska-punková kapela Russkaja. Skvelý koncert na banskobystrickom amfiteátri prídu po dvoch rokoch zopakovať britskí Brothers Rasputin. V tejto zostave nemôže chýbať ani česká legenda Laura a její tygři, ďalším prekvapením bude skvelá lotyšská kapela Foxthroat a už stálicou festivalu sú prešovskí Chiki Liki Tu-A.

Rockscape_2015_4689Sobotný program ponúkne hneď niekoľko vrcholov. Po minuloročnom úspechu si na vlastnú žiadosť koncert zopakuje nórska rock‘n‘rollová formácia The Carburetors. Počas ich vytúpenia sa návšetvníci festivalu môžu opäť tešiť aj na pyrotechnickú show. Severskú scénu bude reprezentovať aj jedinečná fínska metalová kapela Waltari. Tradičným účastníkom festivalu sa stala rakúska rocková pätica Freiraum 5. Domácu scénu zastupujú punkové kapely Zóna A a Inekafe, ktorí sa po návrate charizmatického basáka Forusa ukážu vo výbornej forme. Lákadlom bude aj česká metalová legenda Limetal, či maďarskí Kiss Forever Band.

Okrem kvalitnej hudby sú pripravené aj sprievodné aktivity, ako napríklad tvorivé výtvarné dielne s hudobnou tematikou. Festival ROCKSCAPE 2016 tak okrem tradičnej dobrej nálady a kvalitnej hudby ponúka plnohodnotný program. Lístky na festival za výhodnú cenu je možné zakúpiť v sieti predpredaj.sk.