Počas uplynulého víkendu, konkrétne v sobotu 8. apríla, zavítali do Banskej Bystrice šachové družstvá z celého Slovenska zložené z detských šachových nádejí do 12 rokov.

Robotnícky dom bol dejiskom Majstrovstiev Slovenskej republiky 2017 v RAPID šachu družstiev mladších žiakov. Turnaj sa hral na 7 kôl švajčiarskym systémom s tempom 2×20 minút a 5s/ťah.

Ako portál BBonline.sk informovali organizátori podujatia Zdenek Gregor a Milan Berko, najviac sa na vydarenom podujatí plnom zaujímavých, bojovných a napínavých partií až do samého konca darilo družstvu Liptovskej šachovej školy v zložení T. Brnušák, K. Šubiaková, A. Šustek a M. T. Janík. To zvíťazilo a obhájilo titul Majstra SR z minulého roka.

Strieborné medaily získalo družstvo Doprastavu Bratislava v zložení Š. Šalgovič, A. Janikovič, J. Šošovičková a S. Zverka. Bronz si vybojovali víťazstvom v záverečnom zápase hráči KŠN Bratislava v zostave J. Šošovička, V. Bochnička, S. Havalda a N. Kubíková. Najlepšiu päticu družstiev doplnili Reinter Humenné a ŠK Junior CVČ B Bystrica. Kompletné výsledky sú k dispozícii online.