Slovenský hokejový reprezentant – Banskobystričan Richard Zedník, zrejme zavesí korčule definitívne na klinec. Vstúpil totiž do novej politickej strany. SOSKA – Strana občanov Slovenska má za jeden z hlavných bodov svojho programu systematický rozvoj športu a jeho financovania.

Zedník vlani na jeseň v drese HC '05.

„Chcem pomôcť športu na Slovensku. Vidím tie strediská mladých chlapcov, že nemajú podmienky. Dvadsať rokov sa tu so športom nič neurobilo. Je najvyšší čas, aby nastala zmena. Všetci chcú od nás nejaké výsledky, ale tí ľudia, čo by mohli pomáhať, zabúdajú na šport. Potrebujeme ľudí, ktorí chcú športu pomôcť,“ hovorí Zedník vo videu na internetovej stránke novej politickej strany.

Tridsaťpäť ročný Zedník, ktorý je tunajším rodákom a odchovancom banskobystrického hokeja, sa preslávil najmä svojím dlhoročným pôsobením v NHL. Naposledy, v prvej polovici tohto roku, obliekal dres AIK Štokholm. V súčasnosti nie je aktívnym hráčom.

K strane sa už dlhšie hlásia aj ďalšie osobnosti stojace za slovenským športom, ako napríklad predsedníčka Slovenského atletického zväzu Mária Mračnová, či ďalší Banskobystričan – športový novinár a zároveň jeden z viceprezidentov Medzinárodnej biatlonovej federácie Ivor Lehoťan. Predsedom strany je zas predseda Slovenského zápasníckeho zväzu Peter Marček.