Jedna z najvýraznejších osobností Slovana Bratislava – Richard Kapuš, ktorý okúsil aj ruskú hokejovú scénu či švédsku Elitserien, bude v novej sezóne obliekať dres HC ’05 Banská Bystrica. Zmluvu s tímom, ktorý v novej sezóne povedie Fín Alpo Suhonen, podpísal tento tridsaťosem ročný skúsený hokejista na stredajšej tlačovej konferencii.

Po Michalovi Hudecovi, Miroslavovi Lažovi či Erikovi Weissmannovi, je tak ďalšou posilou Baranov z radov odchovancov bratislavského hokeja.

„Bystrica keď mala akékoľvek mužstvo, hrala dobrý hokej a  verím, že v tom bude pokračovať. Netreba mať zbytočne veľké oči, každá sezóna môže byť iná, ale verím, že táto bude úspešná. Človek má aj určité osobné očakávania od sezóny. Myslím, že dokážem a potvrdím, že hokej ešte viem hrať,“ povedal po podpise zmluvy novinárom Kapuš. V prvom rade však chce vidieť úspech celého kolektívu: „Myslím si, že na body by tu mohli byť iní hráči. Body nie sú všetko. Samozrejme každý bod a každý gól poteší a urobím preto všetko, ale bude jedno kto bude bodovať.“

Asi všetci fanúšikovia hokeja v Banskej Bystrici majú od nového šéftrénera Alpa Suhonena veľké očakávania sú aj medzi hráčmi. Nie je tomu inak ani v prípade bývalého reprezentačného centra: „Už som zažil švédsku, českú aj ruskú školu od mladších aj starších trénerov, ale fínskeho trénera som ešte nemal. Fínsky hokej je založený na výbornom korčuľovaní a kombinácii. Má skúsenosti aj s americkým hokejom, takže myslím, že do toho bude presadzovať aj tie prvky, ako to už aj naznačil. Uvidíme, čo ukáže ľad,“ načrtol až 6-násobný majster extraligy.

Kapuš sa k tímu pripojí až v príprave na ľade. Letnú prípravu bude mať podobne, ako v posledných rokoch individuálnu: „Som na to zvyknutý, a tak mi to aj vyhovuje. Aj vzhľadom na môj vek a skúsenosti viem, čo potrebujem. Svoju prípravu som konzultoval s určitými odborníkmi, takže to nie je len môj výmysel a myslím, že sa dokážem pripraviť sám,“ upresnil hráč so 136 štartmi za reprezentáciu.